Polonia w wielkim finale!

Choć początek był nieudany, to najważniejszy był piorunujący finisz. Siatkarki Polonii Świdnica z dwoma zwycięstwami zakończyły turniej półfinałowy o awans do I ligi i wraz z najlepszymi w rozgrywanej we Włocławku imprezie gospodyniami znalazły się w czwórce najlepszych drużyn II ligi. Walka o I ligę z udziałem czterech ekip rozegra się od 25 do 27 maja!

WTS KDBS Włocławek – Polonia Świdnica 3:0 (20, 14, 21)

Polonia Świdnica – Częstochowianka 3:0 (14, 21, 17)

Polonia Świdnica – Spójnia Stargard 3:1 (18, 20, -22, 21)

Polonia: Gezella, Krusiewicz, Maziakowska, Paluszkiewicz,  Mielczarek, Śmidowicz, Adamek (libero) oraz Woźniak, Druciak, Telega

Podopieczne duetu trenerskiego Mateusz DąbrowskiMagdalena Sadowska w piątek przegrały 0:3 z rewelacyjnie dysponowanymi gospodyniami – WTS KDBS Włocławek, ale w sobotę podniosły się i równie pewnie rozprawiły się w trzech partiach z Częstochowianką. Po dwóch dniach turnieju na czele z kompletem dwóch wygranych znajdował się zespół z Włocławka. Po jednym zwycięstwie i po jednej porażce miała Polonia i Spójnia. Niedzielne bezpośrednie spotkanie miało rozstrzygnąć, która z tych ekip uzyska przepustkę do wielkiego finału baraży, w którym znajdą się cztery drużyny.

Olbrzymia stawka pojedynku ciążyła obu zespołom. Walka była bardzo zacięta. Kapitalne akcje, obrony i mocne ataki przeplatane były niespodziewanymi błędami wynikającymi ze zdenerwowania. Wszystkie sety były niezwykle wyrównane. Olbrzymich emocji dostarczyły zwłaszcza partie numer trzy i cztery. Przy stanie 2:0 dla Polonii siatkarki Spójni poderwały się do walki i złapały w kontakt. W czwartym secie świdniczanki prowadziły od początku do końca, ale rywalki kilka razy niebezpiecznie się zbliżały, a nawet doprowadziły do remisu. W końcówce jednak górę wzięła determinacja polonistek. Piękny horror mocnym atakiem zakończyła Sandra Mielczarek i świdniczanki mogły odtańczyć szalony taniec radości.

Bez względu na to, jak potoczą się dalsze losy Biało-Zielonych, awans do czwórki najlepszych drużyn II ligi to znakomity wynik. Warto w tym momencie nadmienić, że Polonia nie pojechała do Włocławka w optymalnym składzie. Z powodu choroby w Świdnicy została skrzydłowa Aleksandra Małodobra.

Zwycięzcy turnieju zmierzą się w wielkim finale, który odbędzie się od 25 do 27 maja.  Obok Polonii i WTS-u KDBS Włocławek zagrają: Mazovia Bluesoft Waeszawa i Szóstka Mielec. Awans do I ligi uzyska jeden lub dwa zespoły.

 

Półfinał baraży o awans do I ligi (Włocławek, 11-13.05): KDBS Włocławek – Polonia Świdnica 3:0, Spójnia Stargard – Częstochowianka 3:1, Polonia – Częstochowianka 3:0, WTS KDBS – Spójnia 3:2, Polonia – Spójnia 3:1, WTS KDBS – Częstochowianka 3:0

 

  1. WTS KDBS Włocławek   3          6          3:0       9:2
  2. Polonia Świdnica       3          5          2:1       6:4
  3. Spójnia Stargard              3          4          1:2       6:7
  4. Częstochowianka             3          3          0:3       1:9

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *