O zdrowie dbamy i wesołe kanapki zjadamy

Promując zdrowe odżywianie wśród moich uczniów zaproponowałam dzieciom wykonanie samodzielne wesołych kanapek.

O zdrowie dbamy 1

Wcześniej dzieci odczytały nazwy posiłków i wybrały drugie śniadanie, które jest najważniejsze bo daje energię do nauki. Wspólnie ustaliliśmy jakie produkty należy przynieść, aby przygotować zdrowe i wesołe kanapki. Warzywa, które zawierają witaminy i mikroelementy oraz ciemne pieczywo i serek do smarowania. Rozmawialiśmy także o higienie podczas przygotowywania kanapek (mycie rąk, mycie warzyw, chusteczki na głowach, czyste deseczki, itp.). Pierwszaki ochoczo zabrały się do pracy. Efekty końcowe były bardzo smaczne. Wszyscy najpierw podziwiali swoje wesołe kanapki, a potem je zjadali.

Uczniowie klasy i mogli samodzielnie przygotować sobie zdrowe śniadanie. To wydarzenie na długo pozostało w ich pamięci.

Uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej w składzie: Filip Cichoń, Maja Falińska, Magdalena Jabczyk, Patrycja Kacprzak, Julia Katarzyńska, Łukasz Kmieć, Kacper Komada, Bartosz Mazur, Mika Maja, Filip Nowak, Ignacy Pajdzik, Natasza Pajor, Maciej Styczeń, Natasza Śliwoń, Maja Wdowikowska, której opiekunem jest Marzena Bylica.

O zdrowie dbamy 2

O zdrowie dbamy 4

O zdrowie dbamy 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *