Tradycja łączy pokolenia

Ponad 100 uczestników projektu „Tradycja łączy pokolenia” z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego spotkało się w ubiegły poniedziałek w Krzyżowej.

Powodów do spotkania było kilka: początek astronomicznej jesieni, pięć miesięcy trwania projektu, zbliżający się Międzynarodowy Dzień Seniora oraz to, że każdy powód jest dobry, żeby się wspólnie dobrze bawić. Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się równo pięć miesięcy temu, 25 kwietnia, od konferencji otwierającej. W kolejnych miesiącach Seniorzy brali udział w warsztatach komputerowych, przewodnickich, zajęciach dotyczących zdrowia Seniora i rozwoju osobistego oraz koncertach muzyki poważnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Krzyżowa-Music”. – Do końca października uczestnicy projektu będą przemierzać Dolny Śląsk podczas warsztatów fotograficznych, pracując nad albumem zdjęć – mówią organizatorzy. – Będą również podążać tropami lokalnej kultury ludowej w ramach zajęć etnograficznych, a także wspólnie z młodzieżą zajmować się rękodziełem przy okazji międzypokoleniowych spotkań.        

Poniedziałkowa uroczystość dała organizatorom oraz uczestnikom możliwość wymiany spostrzeżeń i podsumowania dotychczasowego przebiegu projektu, natomiast druga część spotkania stała pod znakiem wspólnej zabawy, tańców i śpiewu. Zaakcentowany został także obchodzony w tym roku Jubileusz Fundacji. Z tej okazji j z ponad stu gardeł wybrzmiało uroczyste i dostojne STO LAT. Projekt „Tradycja łączy pokolenia” jest realizowany przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *