Nakarm swój trawnik…

trawnik1Leniwe popołudnia na pięknej, zielonej trawce? Weekendowe szaleństwa ze znajomymi w zadbanym ogrodzie? Każdy z nas o tym marzy w te słoneczne, letnie dni. Jednak aby nie pozostać tylko w świecie fantazji, musimy trochę zadbać o naszą zieloną murawę, zanim postanowimy na niej wypoczywać.

Leniwe popołudnia na pięknej, zielonej trawce? Weekendowe szaleństwa ze znajomymi w zadbanym ogrodzie? Każdy z nas o tym marzy w te słoneczne, letnie dni. Jednak aby nie pozostać tylko w świecie fantazji, musimy trochę zadbać o naszą zieloną murawę, zanim postanowimy na niej wypoczywać.

 

trawnik1Nawożenie to podstawowy zabieg w pielęgnacji naszego trawnika. By był piękny i soczysto zielony musi być dobrze odżywiony. Czynności takie jak częste koszenie, grabienie liści czy zbieranie skoszonej trawy uniemożliwiają tworzenie się humusu. A przecież roślinność potrzebuje pożywienia w postaci składników mineralnych i organicznych. Jeżeli nie może go dostać z gleby w sposób naturalny, musimy w tym pomóc. Najlepiej zrobimy to korzystając z siewników marki GARDENA.

 

Siewniki dla Ciebie

Praca przy nawożeniu gleby może być o wiele łatwiejsza dzięki siewnikom GARDENA. Zostały one wyposażone w:

  • walec o dużej elastyczności, który zapobiega nadmiernemu dozowaniu i nadaje się do różnego rodzaju substancji,

  • funkcję biegu jałowego kół, która umożliwia rozsiew tylko w czasie pchania urządzenia i w ten sposób zapobiega podwójnemu dozowaniu,

  • tabelę rozsiewu, która zawiera właściwe ustawienia dozowania dla dostępnych na rynku nawozów,

  • koła o dużym profilu, które gwarantują stabilność na różnego rodzaju nawierzchniach

  • napęd na dwa koła,

  • siewnik wykonany z tworzywa sztucznego, odpornego na korozję i uderzenia,

  • uchwyt w kształcie „T” umożliwiający wygodne prowadzenie,

 

Na każdą porę roku…

Dodatkową zaletą siewników GARDENA jest możliwość ich całorocznego zastosowania. Zimą możemy z nich korzystać chociażby przy rozsypywaniu środków rozmrażających i antypoślizgowych. Są łatwe do czyszczenia pod bieżącą wodą oraz do przechowywania zarówno w pozycji stojącej jak i wiszącej.

 

Wybierz swój…

GARDENA Classic siewnik uniwersalny 300

Do trawników o powierzchni do 300 m2. Ma szerokość rozsiewu 45 cm i pojemność 10 l.

 

GARDENA Comfort siewnik uniwersalny 500

Polecany jest do trawników o powierzchni do 500 m2. Duża szerokość rozsiewu – 53 cm, gwarantuje krótszy czas pracy. Pojemność wynosi 14 l. Wyposażony jest w teleskopową rączkę oraz dźwignię dozowania z funkcją On/Off.

 

GARDENA Comfort siewnik uniwersalny 800

Idealny do dużych powierzchni, do 800 m2. Dzięki dużej szerokości rozsiewu – 53 cm, pracę wykonuje się szybciej. Pojemność wynosi 20 l. Dodatkowo wyposażony jest w teleskopową rączkę oraz dźwignię dozowania z funkcją On/Off. W komplecie z siewnikiem znajduje się kolorowy znacznik torów wysiewu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *