Klasowe laboratorium szalonego naukowca

W dniu 23 marca, tuż przed świętami Wielkiej Nocy, uczniowie klasy II b wzięli udział w ciekawych zajęciach z jajkiem w roli głównej.

Klasowe laboratorium 2

Celem zajęć było przeprowadzenie doświadczeń chemicznych i fizycznych z wykorzystaniem jajka i pokazanie dzieciom, że chemia i fizyka są ciekawe i mogą zainteresować każdego. Najpierw dzieci rozbijały jajko i poznawały jego budowę. Omówiliśmy wartości odżywcze jajek i zgromadziliśmy sporo przepisów kulinarnych na najbardziej lubiane potrawy z użyciem jajek. Jednak najwięcej emocji wzbudziły wykonywane przez dzieci doświadczenia: „ Surowe czy gotowane?”„ Pływające jajko”, „Miękka skorupka- skaczące jajko”, „Jajko w butelce”. Uczniowie w grupach przeprowadzali i omawiali poszczególne doświadczenia. Największe zainteresowanie wzbudziło doświadczenie z jajkiem w butelce i ze „skaczącym jajkiem”. Eksperymenty, które przeprowadzali uczniowie wybiegały poza program klasy i pokazały uczniom, że można łączyć naukę z zabawą.

Takie zajęcia wyzwalają w uczniach nie tylko dużo większą aktywność i entuzjazm, ale powodują u nich większą chęć do działania, prowokują do stawiania pytań typu: „dlaczego?”, „co się stanie gdy?”, prowadzą do szybszego formułowania wniosków, uczą spostrzegawczości oraz prezentowania postawy badawczej w poznawaniu świata przyrody.

Zajęcia z jajkami były bardzo ciekawe. Uwielbiamy eksperymentować i odkrywać różne tajemnice. Możemy się osobiście przekonać o tym ile sekretów ma przed nami nasz wspaniały świat.

Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej w składzie: Tomasz Bizoń, Fabian Chmiel, Mateusz Czech, Mateusz Janiszewski, Klaudia Kutyba, Magdalena Maćkowiak, Wiktoria Maćkowiak, Fabian Maślańczyk, Hubert Mikołajczyk, Łukasz Mirek, Olivier Misiołek, Andrzej Mitranka, Maria Onik, Amelia Owsiak, Jan Pasternak, Daniel Pączek, Patrycja Pączek, Miłosz Piaseczny, Maksymilian Stankiewicz, Martyna Towarnicka, której opiekunem jest Anna Szubert.

Klasowe laboratorium 1

Klasowe laboratorium 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *