Goście z Peru w naszej szkole

Kolejny już rok w naszej szkole kontynuujemy współpracę z Firmą „Manta impresariat” z Ząbkowic Śląskich, efektem której są odbywające się cyklicznie, muzyczne spotkania z wieloma utalentowanymi artystami.

Goście z Peru 1

W bieżącym roku szkolnym odbyły się już dwa muzyczne programy edukacyjne dla uczniów klas 0 – III, w których nasza klasa z wielką chęcią uczestniczyła. Pierwszy koncert nosił tytuł „Dookoła świata”, a drugi odbył się pod hasłem: „Karnawał w Ameryce Południowej”. Podczas tego ostatniego spotkania gościli u nas muzycy z Peru, którzy byli nie lada atrakcją. Egzotyczny wygląd, peruwiańskie stroje oraz instrumenty i porywająca muzyka była niebywałą lekcją muzyczną.

Uczniowie wskazali na to wydarzenie jako warte zapamiętania, ponieważ budziło ono sporo emocji i dobrego humoru. Dzieci nie tylko zapoznały się z instrumentami, muzyką oraz tańcami charakterystycznymi dla tego regionu świata, ale również czynnie uczestniczyły w wydarzeniu grając, tańcząc i przebierając się. Zabawa była przednia, a wartości edukacyjne nieocenione!

Uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, której opiekunem jest Sylwia Jastrzębska.

Goście z Peru 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *