Żywioł Świetlickiego (FOTO)

Festiwalowy czwartek obfitował w wiele wydarzeń literackich. Żywioły Słowa zagościły przed południem w świdnickich liceach. Młoda publiczność miała okazję spotkać się i porozmawiać z Klarą Nowakowską, Krzysztofem Polaczenką i Wojciechem Korycińskim o warsztacie pisarskim, debiutach literackich, nagrodach i rynku wydawniczym.

Prawdziwe atrakcje zaczęły się późnym popołudniem. W Klubie Łaźnia pojawili się autorzy zaproszeni przez wrocławską Fundację im. T. Karpowicza w ramach zaprzyjaźnionego festiwalu PreTexty: Elżbieta Lipińska, Jacek Bierut i Piotr Janicki, którzy zaprezentowali swoje najnowsze książki.
Punktem kulminacyjnym drugiego dnia Czterech Żywiołów Słowa było spotkanie autorskie z Marcinem Świetlickim, które poprowadził Wojciech Koryciński. Świetlicki nie zawiódł – szybko opanował przestrzeń Klubu i swoim ekstrawaganckim sposobem bycia, dowcipną ironią, a także gawędziarskim talentem zdobył serca świdnickiej publiczności. Puentą całego dnia był koncert Marcina Świetlickiego, który wystąpił z zespołem Chain Smokers.

foto J.Rękas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *