zy powstanie Sala Pamięci po Diorze?

diora

dioraZakłady Radiowe Diora, dziś już legenda Dzierżoniowa, niestety nie doczekały się jeszcze ekspozycji muzealnej, na którą niewątpliwie zasługują. W tym roku starania o stworzenie takiego miejsca podjęło Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie, które od kilku lat gromadzi pamiątki po największym zakładzie w historii miasta.

Zakłady Radiowe Diora, dziś już legenda Dzierżoniowa, niestety nie doczekały się jeszcze ekspozycji muzealnej, na którą niewątpliwie zasługują. W tym roku starania o stworzenie takiego miejsca podjęło Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie, które od kilku lat gromadzi pamiątki po największym zakładzie w historii miasta.diora

– Planowaliśmy zakup byłej portierni Diory przy ul. Świdnickiej. Chcieliśmy zorganizować tam wystawę pamiątek po zakładzie. Obecnie kolekcja jest magazynowana w pomieszczeniach muzeum, ale ze względu na możliwości lokalowe nie ma warunków do jej odpowiedniego wyeksponowania – mówi Henryk Smolny, dyrektor Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie. – Była portiernia od pewnego czasu jest na sprzedaż. Uznałem, że byłoby to dobre miejsce, jako symbol zakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *