Znamienici goście na turnieju im. Tadeusza Ząbka

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Meksyku, była zawodniczka Polonii Świdnica, Halina Aszkiełowicz oraz prezes i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk i Paweł Wachowiak mają uświetnić turniej im. Tadeusza Ząbka. Impreza z udziałem ośmiu zespołów 17 i 18 września odbędzie się w dwóch halach w Świdnicy.

mks siatka 17

W zawodach zaprezentują się kadetki i jeden zespół młodziczek. – Dla naszych drużyn będzie to turniej szkoleniowy. Cieszę się i jest to warte podkreślenia, że w zespołach Macieja Leńskiego i Magdy Sadowskiej zagra w sumie około 20 dziewczyn, naszych wychowanek z grup środowiskowych i naborowych – podkreśla Grażyna Działowska, prezes MKS-u.

W ceremonii zakończenia turnieju weźmie udział Halina Aszkiełowicz. To jedna z najbardziej znanych siatkarek Polonii sprzed lat. W Świdnicy występowała w latach 1963-72. W reprezentacji Polski rozegrała 138 oficjalnych meczów. Była srebrną (’67) i brązową (’71) medalistką mistrzostw Europy oraz brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich z Meksyku (’68). Świdnicki turniej odwiedzą również czołowi działacze PZPS-u. – Chcemy podziękować Halinie za lata gry w Polonii, a jednocześnie pokazać młodzieży piękny, sportowy autorytet – tłumaczy Działowska.

Turniej im. Tadeusza Ząbka. Program

Sobota, 17.10

9.00 – Hala Pionierów 29, grupa A: MKS Polonia Świdnica, Volley Lubsko, Olimpia Jawor i AWF Wrocław

9.00 – Hala Zawiszów, grupa B: Zawiszów MKS Polonia Świdnica (młodziczki), MMKS Kłodzko, Gwardia Wrocław, SMS Wrocław

Niedziela, 18.10

9.00 – Hala Pionierów 29: mecze finałowe

10.00 – Hala Pionierów 29: uroczystość z udziałem Haliny Aszkiełowicz

  1. 13.00-14.00 – Hala Pionierów 29: zakończenie turnieju

9.00 – Hala Zawiszów: mecze o miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *