Zmiana warty po 26 latach [FOTO]

Hufiec ZHP Świdnica im. Szarych Szeregów ma nowe władze. Po 26 latach z funkcją komendanta pożegnał się hm. Piotr Pamuła. Schedę po nim przejęła hm. Mariola Pamuła. Wybór był niemal jednogłośny. Za nową panią komendant i nową Komendą Hufca głosowało 43 z 44 uczestników zjazdu.

zhp

Piotr Pamuła szefował świdnickim harcerzom od 1989 roku. Dłużej już nie mógł, bo nie pozwala na to statut organizacji. Wybory nowych władz odbyły się w piątek, 27 listopada i były naturalną okazją do podziękowania Pamule za lata ciężkiej pracy. Były życzenia, kwiaty, laurki, śpiewy, a nawet okolicznościowy tort. – Czuję się spełniony. Zawsze wszystko robiłem jak najlepiej potrafiłem. I nadal tak pozostanie, bo harcerstwo jest całym moim życiem. Zostawiam hufiec w dobrej kondycji, ze wzrostem liczebności harcerzy i bardzo dobrą oddaną, niepodzieloną i niezwaśnioną kadrą. Cała ta praca będzie kontynuowana, bo w odróżnieniu od wielu hufców w Chorągwi Dolnośląskiej, u nas zmiana nie przyniesie żadnych zawirowań, nie będzie rzutowała na jakikolwiek aspekt funkcjonowania.

Pytany o największe sukcesy i radości związane z 26-letnim stażem na stanowisku komendanta Pamuła wymienia dwie rzeczy. – Cieszę się, że od 35 lat jestem drużynowym w Dębach. Mimo komendantowania, Dęby pozostały moim oczkiem w głowie, nie straciłem bezpośredniego kontaktu z młodzieżą. Drugim oczkiem w głowie są Niesulice. Jestem dumny i szczęśliwy, że nasza baza rozrasta się, modernizuje i doprowadzona do takiego stanu, że harcerze z całej Polski, w tym hufce z najwyższej półki – Poznań czy z Chorągwi Śląskiej – chcą organizować swoje obozy właśnie u nas.

Piotr Pamuła żegna się ze stanowiskiem komendanta, ale pozostał w Komendzie Hufca i w kolejnej kadencji będzie piastował funkcję zastępcy komendanta. Nowym komendantem została hm. Mariola Pamuła. – Stawiam przed sobą zadanie nie opuszczenia poprzeczki. Chcę, żeby jakość naszej pracy była jak najlepsza i kontynuowane były wszystkie działania, w które dotąd byliśmy zaangażowani. W trakcie zjazdu przyjęty został Program Rozwoju Hufca na lata 2015-2019. Jest w nim zapisane jedno szczególnie wydarzenie, w 2018 roku obchodzić będziemy stulecie odzyskania niepodległości. Chcemy do tego odpowiednio się przygotować i godnie uczcić to wydarzenie – mówi Mariola Pamuła. Nowa pani komendant zapowiada również większy nacisk na pozyskiwanie i kształcenie harcerskich kadr

Świdnicki hufiec to ewenement na harcerskiej mapie Polski. Na przekór krajowym tendencjom od kilku lat wyraźnie się rozrasta. Aktualny stan to 520 zuchów, harcerzy i instruktorów zrzeszonych w trzech szczepach, trzech kręgach instruktorskich i 23 gromadach i drużynach.

foto radwer

Nowe władze hufca ZHP Świdnica

Komenda Hufca

komendant: hm. Mariola Pamuła

zastępca komendanta ds. programowych: hm. Piotr Pamuła

skarbnik: hm. Violetta Sobczak

członek: hm Barbara Kędzierska

członek: phm. Jędrzej Kowalewski

członek: hm. Michał Działowski

członek: hm. Radosław Werner

Komisja rewizyjna

phm. Aleksandra Karwala

hm. Stanisław Kubik

phm. Tomasz Marcyniuk

hm. Zuzanna Nawrot

hm. Jerzy Sposób

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *