Zmęczeni i bez punktów (FOTO/WIDEO)

ŚKPR Świdnica przegrał na własnym parkiecie z Olimpem Grodków 21:27 w zaległym meczu 14. kolejki I ligi. Szare Wilki popełniły zbyt dużo prostych błędów, dodatkowo wyraźnie widać było zmęczenie młodszych zawodników, którzy w weekend brali udział w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski juniorów.

ŚKPR Świdnica – Olimp Grodków 21:27 (10:15)

Przebieg meczu: 5 2:1, 10 3:14, 15 6:6, 20 6:10, 25 6:12, 30 10:15, 35 12:18, 40 13:21, 45 16:22, 50 16:23, 55 18:24, 60 21:27

ŚKPR: Olichwer – Wychowaniec 7, Cegłowski 5, Makowiejew 3, Borowski 2, Redko 2, Chmiel 1, Żubrowski 1, Kozar, Pęczar, Daszczenko, Etel, Zaremba

Karne: ŚKPR 3/3, Olimp 1/1

Kary: ŚKPR 12 minut, Olimp 14 minut

Było jasne, że rozgrywanie meczu ligowego zaledwie dwa dni po wyczerpującym turnieju w Kwidzynie jest ryzykownym rozwiązaniem. Obawy znalazły potwierdzenie na parkiecie. Świdniczanie walczyli, starali się, ale na zespół z Grodkowa to nie wystarczyło. Kluczowy dla losów meczu okazał się drugi kwadrans pierwszej połowy. Ze stanu 6:6 goście odskoczyli na 12:6, a na przerwę schodzili przy stanie 15:10. W tym okresie podopieczni Grzegorza Garbacza popełnili mnóstwo prostych błędów i goście łatwo punktowali z szybkiego ataku.

W drugiej części ŚKPR podrywał do walki grający z kontuzją Mateusz Wychowaniec. W 57. minucie udało się zmniejszyć straty do czterech trafień (20:24), ale nie sposób było odwrócić losów spotkania.

Warto nadmienić, że w zespole Olimpu dobre zawody rozegrał wychowanek ŚKPR-u, Kamil Rogaczewski. Zdobył 5 bramek.