„Złote dęby” przyznane

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach oraz żarowski chór Senyor Rici zostali uhonorowani statuetkami „Złotych Dębów”. są zasłużonym mieszkańcom gminy Żarów, społecznym działaczom i pasjonatom, zaangażowanym organizatorom i przedstawicielom stowarzyszeń i organizacji funkcjonującym na terenie gminy Żarów.

„Złote Dęby” to najwyższe gminne odznaczenie, przyznawane w Żarowie od ponad dwudziestu lat. Otrzymują je zasłużeni mieszkańcy, społeczni działacze i pasjonaci, zaangażowane organizacje i przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji funkcjonującym na terenie gminy. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyli Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach oraz żarowski chór Senyor Rici . – Chór kameralny „Senyor-Rici” tworzą mieszkańcy gminy Żarów, którzy są zarazem członkami żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kierownikiem chóru jest Pan Ryszard Fidler – muzyk, kompozytor, poeta, założyciel zespołu Viatori. Jak podkreślają członkowie chóru – śpiewają nie tylko dla siebie. Poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, integrują lokalne środowisko i dzielą się radością z innymi. Uświetniają swoimi występami artystycznymi wiele festiwali, koncertów, uroczystości, które odbywają się nie tylko na terenie gminy Żarów. Koncertują także w innych miejscowościach, zdobywając liczne wyróżnienia – czytamy w laudacji przedstawionej przez radnego Bartosz Żurek.

Druga statuetka trafiła do Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach. Odznaczenie odebrały prezes spółdzielni Elżbieta Krzan i wiceprezes Sylwia Wawrzyńczyk. – To dla nas wzruszająca chwila. Cieszymy się, że możemy wspierać gminę Żarów i jej mieszkańców oraz angażować się również w życie społeczne całej gminy. Poprzez dobrą współpracę z żarowskim samorządem i innymi jednostkami – szkołami, przedszkolami, opieką społeczną czy stowarzyszeniami, udaje się zrealizować wiele ważnych inicjatyw dla mieszkańców. Dziękujemy za przyznane odznaczenie – dziękowała prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach Elżbieta Krzan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *