Zimne i wietrzne granie (FOTO)

Rodzina piłkarskich turniejów marki Silesian Cup rozrasta się. Za nami trzecia jesienna edycja. W rozgrywanym 28 i 29 października na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Silesian Autumn Cup zaprezentowało się ponad czterdzieści zespołów z Polski, Białorusi i Czech. Młodzi piłkarze stanęli do walki mimo fatalnej pogody – wiatru, chłodu i deszczu.

Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych: U 8, U 10 i U 12. Na liście zgłoszeń nie brakowało uznanych marek. W dwóch kategoriach wystąpił białoruski FK Mińsk, którego seniorski zespół występuje w ekstraklasie. W kategorii U 8 zagrało Zagłębie Lubin, a w U 12 – WKS Śląsk Wrocław.

Z powodu fatalnej aury po pierwszym dniu wycofało się kilka zespołów, ale zawody zdecydowano się kontynuować. W kategorii U8 zwyciężyła ekipa Spiders Krapkowice, przed Polonią-Stalą Świdnica i Akademią Piłkarską Gliwice. W finale Spiders pokonali Polonię-Stal po rzutach karnych 3:1. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

W finale kategorii U 10 FK Mińsk wygrał 4:0 z Gryfem Świdnica. Trzecia lokata przypadła AP Brzeg Dolny, a czwarta AP Football Wrocław.

Wreszcie w kategorii U 12 najlepsza okazała się FA Leszno. W decydującym boju leszczynianie pokonali Polonię-Stal Świdnica (1:1, k. 3:2). Trzecie miejsce wywalczył Śląsk Wrocław, a czwarte AP Brzeg Dolny.