Zatrzymali porywaczy

porwanie

porwanieWałbrzych. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Wałbrzycha podejrzanych o udział w porwaniu 18-latka. Inicjatorem całej operacji był 47-letni mężczyzna. Szczegółowo zaplanował porwanie ….swojego bratanka.

 Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Wałbrzycha podejrzanych o udział w porwaniu 18-latka. Inicjatorem całej operacji był 47-letni mężczyzna. Szczegółowo zaplanował porwanie ….swojego bratanka. Okup miał wynosić 300.000 zł. Za porwanie grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.porwanie

5 grudnia około 7 rano w Wałbrzychu idący ulicą Szymanowskiego 18-latek, został siłą wciągnięty przez młodego mężczyznę, do zaparkowanego przy krawężniku busa. W samochodzie mężczyzna zakleił chłopakowi usta, naciągnął mu na głowę kaptur oraz związał ręce i nogi. Następnie kazał kierowcy jechać do lokalu gospodarczego przy ul. Niepodległości, gdzie 18-latek został zamknięty w zakratowanym pomieszczeniu. Chłopakowi udało się uwolnić z więzów i uderzając w okno zwrócić na siebie uwagę przechodniów, którzy poinformowali policję.

Funkcjonariusze z Komisariatu III Policji oraz Wydziału Kryminalnego KMP natychmiast podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia sytuacji. W lokalu zatrzymano zaskoczonego 19-letniego mieszkańca Wałbrzycha. To właśnie on pilnował 18-latka. W toku prowadzonych czynności ustalono pozostałych sprawców porwania. Okazali się nimi 23 i 47 – letni mieszkańcy Wałbrzycha. Prowodyrem całej operacji był 47-letni mężczyzna. Szczegółowo zaplanował porwanie ….swojego bratanka. Okup miał wynosić 300.000 zł. 23-latek „tylko” udostępnił lokal oraz samochód.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu 19 i 47-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. O losach całej trójki zadecyduje Sąd. Grozi mi kara od 3 lat pozbawienia wolności.

walbrzyski.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *