Żarów z nowym boiskiem (FOTO)

Zakończyła się modernizacja boiska treningowego na żarowskim stadionie sportowym. Obiekt zmienił swój wizerunek, co z pewnością zauważyli już, jego pierwsi użytkownicy. Dodatkowo, zmodernizowane boisko, wraz z zakończeniem wszystkich prac remontowych uzyskało certyfikat FIFA Quality PRO.

boisko-7

Oznacza to, że spełnia aktualnie najwyższe, światowej klasy standardy, które zostały potwierdzone przez specjalistyczne laboratorium FIFA. – Certyfikat FIFA Quality PRO jest najwyższym certyfikatem wydawanym przez FIFA dla pełnowymiarowych boisk z traw syntetycznych. Każde boisko aspirujące do uzyskania certyfikatu FIFA musi zostać przebadane pod kątem wielu rygorystycznych parametrów, które pozwalają na określenie jakości użytkowych i technicznych boiska. Również materiały użyte do budowy boiska, podlegają badaniom laboratoryjnym celem weryfikacji parametrów. Zmodernizowane boisko treningowe w Żarowie jest jednym z piętnastu w Polsce, które posiadają taki certyfikat – wyjaśnia Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W całej Polsce takich boisk z certyfikatem FIFA Quality PRO jest tylko piętnaście. A to potwierdza, że w Żarowie powstał nowoczesny obiekt, spełniający wysokie wymagania FIFA. Boisko jest już gotowe, choć w tej chwili trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe. – Otrzymaliśmy pozwolenie z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na użytkowanie zmodernizowanego boiska treningowego. Zachęcam i zapraszam do korzystania z tego pięknego obiektu, tak naszych żarowskich sportowców, jak i kibiców, których przecież w naszej gminie nie brakuje. Teraz przez cały rok, w godnych warunkach i niepogodzie sportowcy będą mogli przygotowywać się do rozgrywek sportowych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Przebudowa boiska treningowego w Żarowie to dopiero pierwszy etap rewitalizacji stadionu miejskiego. W planach jest budowa nowych pawilonów szatniowych i krytej trybuny. Ale te prace najprawdopodobniej realizowane będą w przyszłym roku.

Budowa boiska treningowego przy ulicy Zamkowej w Żarowie kosztowała dokładnie 1.148.704,38 złotych. Prace zostały sfinansowane z budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 331 tysięcy złotych w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *