Za darmo nauczą się pływać

Aż 45 uczniów ze świdnickich szkół podstawowych nauczy się pływać. Właśnie ruszyła kolejna edycja projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

 

Aż 45 uczniów ze świdnickich szkół podstawowych nauczy się pływać. Właśnie ruszyła kolejna edycja projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

 

Jego realizatorem na terenie województwa dolnośląskiego jest Dolnośląska Federacja Sportu. Program realizowany jest ze środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

To przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia – podkreśla prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.

Z programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” skorzysta 45 uczniów klas I – III ze świdnickich szkół podstawowych nr 6, 8 i 105.

Jak informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy, udział w projekcie jest nieodpłatny. Obejmie on 20 godzin lekcyjnych nauki pływania, które odbywać się będą od września do grudnia br.

Zajęcia realizowane będą jako pozalekcyjne i pozaszkolne dwa razy w tygodniu na basenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Równej 9.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *