XXII Dni Gór w Świdnicy (PROGRAM)

Piotr Snopczyński, nestor polskiego himalaizmu oraz Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na spotkania w ramach Dni Gór. Wydarzenie odbędzie się już po raz dwudziesty drugi!

Wspomnienia z wypraw, pokaz filmów górskich, spotkania z górami dla młodzieży, promocja książki czy spotkania z uczestnikami wystaw, to tylko niektóre atrakcje, jakie w tym roku przygotowali dla wszystkich miłośników gór organizatorzy.

XXII Dni Gór jak zawsze mają wymiar nie tylko kulturalny, ale i edukacyjny. Rozpoczęły się one w poniedziałek, 30 października spotkaniami dla młodzieży, bowiem jedną z wielu pasji Piotra Snopczyńskiego jest właśnie nauczanie.

Jak co roku, podczas Dni Gór nie zabraknie prezentacji laureatów Konkursu Piosenki Turystycznej. Świdniczanie podzielą się z innymi również swoimi wspomnieniami z wypraw.

Wśród zaproszonych gości będą m.in. Janusz Gołąb, Rafał Fronia, Jarosław Gawrysiak, Piotr Tomala, Krzysztof Wielicki czy Jędrek Bargiel.

Wydarzeniem bez precedensu będzie z pewnością koncert wrocławskiego gitarzysty Janka Samołyka, który w Świdnicy będzie promował swój najnowszy album „Czas najlepszy w życiu”. Muzyk tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar, jak i brzmień kojarzonych z krainą łagodności.

Na wszystkie propozycje wstęp jest bezpłatny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *