Wzięli rewanż za ligę

poloniajesien15

poloniajesien15Trzecie zwycięstwo w czwartej grze kontrolnej odnieśli piłkarze Polonii-Stali Świdnica. W sobotę zespół Marcina Morawskiego rozprawił się ligowym rywalem z Brzegu Dolnego.

Polonia-Stal Świdnica – KP Brzeg Dolny 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Szuba 30′, 2:0 G. Borowy 39′ 3:0 G. Borowy 61′, 3:1 78′, 4:1 Tobiasz 85′

Polonia-Stal: Kot – Pankowski, Salamon, Skrypak, Truszczynski, Luber, Rytko, Szuba, Morawski, Sz. Borowy, G. Borowy (Stitou, Chrapek, Rosiak, Jaros, Tobiasz, Kukla, Schmidt

Mecz, chociaż tylko towarzyski miał jednak pewne znaczenie. Zwłaszcza dla Polonii-Stali, która jesienią przegrała z KP w lidze 0:2. teraz było zdecydowanie lepiej. Biało-zieloni zdecydowanie pokonali przeciwników 4:1. poloniajesien15

Przede wszystkim cieszy nasza skuteczność, strzelamy cztery bramki z ligowym rywalem. Naszym założeniem od pierwszych minut było cofnięcie się na swoją połowę i przyjęcie tam swojego przeciwnika. Od początku można było odnieść wrażenie, że to Brzeg lepiej operował piłką i dłużej się przy niej utrzymywał, ale tak naprawdę rywale w tym okresie nie stworzyli sobie klarownej sytuacji. Mecz odwrócił się po pierwszej, strzelonej przez Wojtka bramce. Nadal popełniamy sporo błędów, ale jak na ten etap przygotowań, jest to zrozumiałe. Przed nami kolejny mikrocykl, kolejne sparingi także bierzemy się roboty i z optymizmem patrzymy w przyszłość – skomentował mecz Grzegorz Borowy, kapitan Polonii-Stali Świdnica.

W przyszłym tygodniu świdniczanie zmierzą się z wymagającymi rywalami, w środę o 18.00 podejmą ligowego rywala – Śląsk II Wrocław, a w sobotę o 12.00 odbudowującego swoją markę Górnika Polkowice (aktualnie wicelider IV ligi). Oba mecze w Świdnicy.