Wyrzuciła psa przez okno

policja1

policjaDzierżoniów. 1 maja tuż przed godziną 21.00 oficer dyżurny KPP w Dzierżoniowie odebrał telefoniczną informację o wyrzucenie z pierwszego piętra psa. Z uwagi na fakt, że wszystkie patrole policji w tym czasie obsługiwały inne zdarzenia, aby natychmiast podjąć interwencję zostali wysłani funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Dzierżoniów. 1 maja tuż przed godziną 21.00 oficer dyżurny KPP w Dzierżoniowie odebrał telefoniczną informację o wyrzucenie z pierwszego piętra psa. Z uwagi na fakt, że wszystkie patrole policji w tym czasie obsługiwały inne zdarzenia, aby natychmiast podjąć interwencję zostali wysłani funkcjonariusze Straży Miejskiej. policja1

toku podjętej interwencji funkcjonariusze Straży Miejskiej ustalili i wylegitymowali świadków zdarzenia, dokonali ich rozpytania, ustalili mieszkanie z którego został wyrzucony pies. Pomimo kilkakrotnych prób nie udało się dostać do mieszkania osoby wskazanej przez świadków, jako sprawcy wyrzucenia psa.

Informacje zostały przekazane oficerowi dyżurnemu KPP w Dzierżoniowie. Policja 23 maja po przesłuchaniu świadków zdarzenia, zatrzymała 44-letnią kobietę, której został przedstawiony zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

Policjanci zawieźli psa do weterynarza. W trakcie badania weterynarz stwierdził, że pies ma złamane jedenaste żebro, stłuczoną tylną kończynę oraz kulawiznę prawej. Pies został umieszczony w Schronisku dla Zwierząt Azyl. 44-letniej kobiecie za znęcanie się nad swoim psem zgodnie z art. 35 ust 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Sąd może również orzec nawiązkę w wysokości od 500 zł do 100.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt oraz tytułem środka karnego zakaz posiadania zwierząt od roku do lat 10. 

td-24.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *