Wyłudzali telefony i sprzęt elektroniczny

policja9

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na podstawie fałszywych dokumentów wyłudzali usługi telekomunikacyjne, telefony oraz kredyty na zakup sprzętu elektronicznego. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

policja9

Dnia 13 czerwca br. funkcjonariusze świdnickiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, iż w jednym ze sklepów na terenie naszego miasta ma miejsce próba wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu elektronicznego. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 30 oraz 33 lat. Usiłowali oni dokonać wyłudzenia posługując się fałszywymi dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie oraz wysokość i źródło dochodów.

 Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, iż tego samego dnia, także w Świdnicy, mężczyźni ci w analogiczny sposób wyłudzili już usługi telekomunikacyjne i telefon komórkowy. Mienie zostało przez policjantów odzyskane.

 Jak się następnie okazało, powyższe czyny to nie jedyne oszustwa które zatrzymani mają na sumieniu. W wyniku drobiazgowych przesłuchań podejrzani przyznali się do wielu innych tego typu czynów, których w podobny sposób, także przy użyciu sfałszowanych dokumentów, dokonali wcześniej w innych miejscowościach.

 Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a wczoraj Prokuratura Rejonowa w Świdnicy zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Za tzw. oszustwa kredytowe grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *