Wygraj bilety na Świdnickie Noce Jazzowe

 

Przed nami kolejne koncerty w ramach 24. Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem w Klubie Bolko wystąpią Vołosi tworzący muzykę wyrastającą z karpackich korzeni oraz J4zz PuZone, jedyny w Polsce Jazzowy Kwartet Puzonowy. Będzie się działo! Dla czytelników do wygrania mamy bilety.

Dwa koncerty odbędą się w sobotę, 25 marca o godzinie 19.00 w świdnickim Klubie Bolko.

Puzony w ruch

J4zz PuZone to jedyny w Polsce Jazzowy Kwartet Puzonowy. Zespół składa się z profesjonalnych muzyków-puzonistów i wykonuje tylko i wyłącznie własne kompozycje. Ich muzyka komponowana i improwizowana wywodzi się ze swingowej tradycji, wzbogaconej o nowoczesną harmonię i współczesną rytmikę. Kwartet używa także bogatego instrumentarium dętego blaszanego oraz stosuje różnorodne tłumiki, co wpływa na zmianę barwy i charakteru muzyki. Sparrow Blues, Spacer donikąd, Inny inaczej, Latanianka, 7/4 trombona, Piosenka o termosie, Krótka Wiadomość Tekstowa – to tylko niektóre tytuły barwnych i oryginalnych kompozycji zespołu J4zz PuZone.

Utwory są ciekawe, nowoczesne, dzieje się w nich dużo i dają możliwości pokazania puzonu jako instrumentu zupełnie wystarczającego, żeby na długo zaabsorbować uwagę słuchaczy, bez zahaczania o terytorium freejazzowe i wymyślne techniki gry. Bardzo fortunnie ułożony został także program koncertu. Na początek utwory wymagające większego skupienia, potem materiał nieco lżejszy, wszystkie utwory przeplatane dowcipną konferansjerką – uważa Maciej Karłowski z portalu Jazzarium.pl.

Karpackie korzenie

Z kolei VOŁOSI to jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej. Zadebiutowali w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Od tej pory VOŁOSI są nieprzerwanie w trasie. Koncertując na całym świecie spotykają się ze spontanicznymi reakcjami publiczności i niezwykle przychylnym głosem recenzentów.

Zgodnie stwierdzają, że VOŁOSI wymykając się wszelkim klasyfikacjom stworzyli absolutnie oryginalny styl muzyczny. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy – wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu.

Bilety na wydarzenie kosztują 30 złotych w przedsprzedaży i 35 złotych w dniu koncertu.

UWAGA KONKURS!

Dla czytelników „Wiadomości Świdnickich” mamy do wygrania jedno podwójne zaproszenie na Noce Jazzowe.  Aby je zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Czy muzyka i kultura Wołochów pochodzi ze Skandynawii, Półwyspu Iberyjskiego czy z Bałkanów ?

Prawidłową odpowiedź należy do wtorku 21.03. do godz. 18.00, przesłać na adres konkurs@swidnickie.pl

w treści maila należy podać imię, nazwisko i numer telefonu

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *