Wycieczka na zakończenie karnawału

Masz ponad 60 lat? Możesz wziąć udział w bezpłatnej wycieczce do Czech. Będzie dużo śmiechu i zabawy. W programie zaplanowano m.in. pokaz zwyczajów karnawałowych i pochód w maskach.


fot. BFG. Seniorzy z powiatu świdnickiego uczestniczą w rozmaitych wydarzeniach i przeglądach kulturalnych. Zdjęcie z tegorocznej karnawałowej odsłony „Biesiady u Babuni i Dziadunia”

Urzędnicy zapraszają świdnickich seniorów (w wieku 60+) do bezpłatnego uczestnictwa w wyjeździe w niedzielę, 3 marca do Czeskiej Skalicy, gdzie wspólnie z seniorami z  Nachodu, Trutnova, Kłodzka, Kędzierzyna-Koźla i Czeskiej Skalicy będą mogli uczestniczyć w zakończeniu karnawału. – Organizowany jest on w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zapisy prowadzi Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy. Organizator gwarantuje bezpłatny przejazd, ubezpieczenie oraz obiad.

Wyjazd zaplanowano o godzinie 6.30 z ul. Nauczycielskiej w Świdnicy. Powrót przewidywany jest ok. godziny 18.00.

W programie zaplanowano: zwiedzanie Muzeum Bożeny Nemcovej, pokaz zwyczajów karnawałowych, pochód w maskach (prosimy o zabranie wykonanych przez siebie masek karnawałowych), występy zespołów folklorystycznych oraz zabawę zapustową.

Rzeczniczka zaznacza, że liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie w wyjeździe decyduje więc kolejność zgłoszeń.

Ważne informacje

Niezbędne dane do ubezpieczenia i kontaktu:

• imię i nazwisko,
• adres zameldowania,
• PESEL,
• nr telefonu,

• uczestnicy muszą posiadać paszport lub dowód osobisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *