Wychowanka MKS-u Świdnica z szansą na kadrę

Z dwunastym miejscem i trzema powołaniami na tak zwane kampy reprezentacji Polski U 16 wróciły siatkarki Dolnego Śląska z rozgrywanego w Szczyrku Turnieju Nadziei Olimpijskich. Jedno z powołań trafiło do wychowanki MKS Świdnica, Mai Słowikowskiej. Mierząca 187 cm zawodniczka ma szansę wyjechać na Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej.

powołane zawodniczki

Trener reprezentacji Polski Andrzej Peć zaprosił na konsultacje 24 zawodniczki, które najlepiej zaprezentowały się podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich. Zgrupowanie zaplanowano od 30 października do 5 listopada. Z tej grupy czternaście dziewcząt wyjedzie na odbywające się pod koniec listopada w Moskwie mistrzostwa EEVZA.  EEVZA to Wschodnioeuropejski Związek Piłki Siatkowej. Założona w 1998 roku organizacja zrzesza dziesięć federacji (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Estonia, Gruzja, Łotwa, Litwa, Polska, Rosja i Ukraina).

Słowikowska (na zdjęciu w środku) występuje na pozycji rozgrywającej. Obecnie uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Oprócz Mai powołanie na „Kampy” otrzymały jeszcze trzy dwie inne Dolnoślązaczki: Zuzanna Pietraszek i Katarzyna Hyży.

Sam Turniej Nadziei Olimpijskich nie był specjalnie udany dla reprezentantek Dolnego Śląska. Nasz region zajął dopiero dwunaste miejsce w gronie szesnastu województw. Niespodziewanie wygrało Łódzkie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *