Wybiorą wiosenne piękności

Będą musiały zaprezentować się w trzech stylizacjach, a także wykazać się wiedzą ogólną. Najpiękniejsze świdniczanki powalczą w tym tygodniu o tytuł Miss Wiosny. Plebiscyt już po raz drugi organizuje Młodzieżowa Rada Miasta Świdnica.

miss wiosny

Wybory Miss Wiosny są reaktywacją plebiscytu z dawnych lat. W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja imprezy w nowej odsłonie, ale dużo wcześniej, bo w latach 90-tych podobne konkursy już odbywały się w mieście.

Rok temu młodzieżowi radni wpadli na pomysł, aby imprezę ponownie reaktywować. I osiągnęli sukces. Do konkursu zgłosiły się piękne świdniczanki, a tłum mieszkańców oklaskiwał ich prezentacje. Jak będzie w tym roku? – Tegoroczne Wybory Miss Wiosny przebiegną podobnie jak w zeszłym roku, ale są pewne zmiany. Przed uroczystą galą uczestniczki będą znajdować się pod opieką Bartka Górskiego z Akademii Rozwoju Talentów. Choreograf będzie je uczył chodzenia oraz odpowiedniego poruszania się po scenie podczas imprezy. Kandydatki mają również możliwość zaznaczenia w formularzu, który zaangażowany w akcję sklep ma im zapewnić ubiór – tłumaczy Aleksandra Ziemba, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Świdnica.

Kandydatki zaprezentują się na scenie w trzech stylizacjach: „do szkoły”, „na randkę/imprezę” oraz „na elegancki wieczór”. Ponadto wezmą udział w konkursie wiedzy oraz własnej prezentacji.

Organizatorzy przewidują około 10 kandydatek, które powalczą o trzy tytuły: Miss Wiosny Świdnica 2016 r., Vice Miss Wiosny Świdnica 2016 r. oraz Miss Publiczności.

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska objęła honorowym patronatem Wybory Miss Wiosny 2016 i już zapowiedziała udział w imprezie. Oprócz sponsorów z zeszłego roku, nawiązaliśmy współpracę z kilkoma innymi firmami. Są to: Salon Fryzjerski Madame&Monsieur, Salon Urody „Ewa”, firma JAKO, Hotel&Restauracja „Złoty Las”, Akademia Rozwoju Talentów, Salon Jubilerski Wielgus oraz sklepy Orsay, Monnari, Kortas i Szachownica – dodaje przewodnicząca.

Wybory Miss Wiosny odbędą się w niedzielę, 3 kwietnia o godzinie 14.00 w świdnickim Klubie Bolko. Wstęp jest wolny.

I Ty możesz zostać wiosenną miss!

Aby nią zostać, należy po przeczytaniu regulaminu, wysłać swoje zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza dostępnego na wydarzeniu utworzonym na Facebooku KLIKNIJ z dołączonym zdjęciem na oficjalnego maila misswiosny2016@onet.eu. W razie problemu z pobraniem jakiegokolwiek dokumentu, organizatorzy wszystko mogą przesłać drogą elektroniczną po ww. kontakcie mailowym. Wiekowo kandydatki powinny mieć ukończone 14 lat i nieskończone 21.

tekst Beata Figurna-Garbiec, foto archiwum redakcji

*artykuł dostępny również w najnowszym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *