Wspomnieli Wiesia na korcie

Po raz kolejny przyjaciele i uczniowie Wiesława Kułakowskiego spotkali się w niedzielę 8 września na turnieju tenisowym aby  upamiętnić rocznicę jego śmierci. W turnieju Mikstów, bo taką formułę preferował Wiesiu, wzięło udział 11 par.

Zawody rozgrywane systemem brazylijskim pozwoliły każdej drużynie na zagranie co najmniej czterech spotkań. Około godz. 10.00 rozpoczęły się pierwsze mecze, ostatnie spotkania zakończyły się przed godz. 18.00. W samo południe oficjalnego otwarcia i kilka słów wspomnień dokonali: zastępca starosty świdnickiego Zygmunt Worsa i zastępca prezydenta Świdnicy Jerzy Żądło, Asystowała im w tym rodzina Wiesia Kułakowskiego, syn z żoną i wnukami oraz z ramienia organizatora, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jan Czałkiewicz. Nie obyło się też bez pamiątkowego wspólnego zdjęcia a delegacja uczestników złożyła kwiaty i zapaliła znicz na grobie Wiesia.

Spośród 25 spotkań wiele meczów była bardzo wyrównana i zacięta mimo luźnej, przyjacielskiej atmosfery. W tym roku mistrzem mikstów została  para Elżbieta Waszkiewicz i Sebastian Kalemba, która dosyć łatwo pokonała mikst Katarzyna Kałat i Ireneusz Wiercigroch. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy parami Edyta Pawłowska i Andrzej Pawłowski oraz Małgorzata Misiek i Krzysztof Waszkiewicz przyniosła widzom najwięcej emocji. Po dwóch wyrównanych setach był remis i o zwycięstwie zadecydował super tie-break, w który lepsze okazało się małżeństwo Pawłowskich. Na zakończenie turnieju zwycięskim mikstom wręczono pamiątkowe szklane trofea oraz talony na sprzęt sportowy. Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przygotowali dyplomy i drobny sprzęt sportowy. Wyróżniono też dwie panie: debiutantkę na świdnickich kortach Justynę Mróz i seniorkę turnieju Zofię Grzelczak. Fundatorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miasta w Świdnicy i Firma Jako. Organizacją jak co roku zajął się Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Tenis Fan

(ks)

Końcowa klasyfikacja

 1. Elżbieta Waszkiewicz, Sebastian Kalemba
 2. Katarzyna Kałat, Ireneusz Wiercigroch
 3. Edyta Pawłowska, Andrzej Pawłowski
 4. Małgorzata Misiek, Krzystof Waszkiewicz
 5. Justyna Mróz, Piotr Orzechowski
 6. Elżbieta Orzechowska, Jacek Orzechowski
 7. Justyna Dąbrowska, Przemysław Sulima
 8. Anna Lis, Rafał Lis
 9. Violetta Biedermann, Rafał Biedermann
 10. Violetta Sztuka, Dariusz Sztuka
 11. Zofia Grzelczak, Janusz Majewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *