Wspólnie wykonali świąteczne stroiki (FOTO)

Wykazali się kreatywnością i zachwycili swoją wychowawczynię. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pszennie z pomocą florystek wykonali przepiękne świąteczne stroiki. Zielone gałązki ustroili szyszkami, bombkami oraz świecami, w efekcie czego powstały pełne wdzięku dekoracje bożonarodzeniowe.

stroiki (16)

Wydarzenie odbyło się w środę, 16 grudnia w ramach warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Florystów Polskich, Region Dolnośląsko-Lubuski. W zajęciach uczestniczyło 17 uczniów z klasy 5b. – Celem akcji było celebrowanie świąt Bożego Narodzenia oraz związanej z nimi tradycji. Poza tym uczniowie poznali wcześniej im nieznane zagadnienie florystyki, nauczyli się układania stroików oraz zasad tworzenia kompozycji – tłumaczy wychowawczyni klasy Dorota Sierzputowska, nauczyciel języka niemieckiego.

Była to już druga edycja akcji zorganizowanej przez florystów dla społeczności szkolnej i tak, jak w ubiegłym roku, dzieci były bardzo z tego powodu zadowolone. – Cieszę się, że nauczyłam się robić świąteczny stroik, który stanie się ozdobą rodzinnego stołu – mówi 10-letnia Oliwia.

Czy sztuka układania stroików i kwiatów jest trudna? Panie florystki, które prowadziły warsztaty przyznają, że aby samemu wykonać świąteczny stroik, wystarczy puścić wodze fantazji oraz dać się ponieść wyobraźni. – I to właśnie chciałyśmy przekazać dzieciom. Nie narzucałyśmy im pomysłów. Służyłyśmy radą, pomocą i tłumaczyłyśmy, jak prostymi sposobami można odmienić nastrój miejsca, w którym przebywamy na co dzień – tłumaczy florystka Dorota z Kwiaciarni „Bratek” z Pszenna. Oprócz niej dzieciom pomagały również panie: Małgorzata z Hurtowni „Grajewscy”, Anna z Kwiaciarni „Miłość i Flora” ze Strzegomia oraz Anna Mieloch z Kwiaciarni ze Świdnicy.

Podczas warsztatów powstały stroiki i wieńce bożonarodzeniowe dekorowane świeczką, bombką, szyszką, które uczniowie mogli zabrać do swoich domów. Powstałe prace wykonane były z naturalnych, łatwo dostępnych materiałów, które dostarczyła firma Grajewscy ze Świebodzic.

Wydarzenie uświetnił słodki poczęstunek oraz wspólne robienie zdjęć. – Rodzice upiekli ciasteczka, a ja przygotowałam specjalny poncz z goździkami, cynamonem i korzennymi przyprawami, których zapach sprawił, że atmosferę świąt czuć było wszędzie. Na zakończenie dzieciaki oprócz stroików, który mogły zabrać ze sobą do domów, otrzymały również ekologiczne ozdoby świąteczne – dodaje nauczycielka. – Był to bardzo miły akcent, za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok ponownie uda się zorganizować takie warsztaty!

tekst Beata Figurna-Garbiec, foto Katarzyna Maciejewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *