Na sygnale

Wspólna libacja, kradzież i rozbój

Najpierw wspólnie pili alkohol, a później okradli i pobili swojego kompana. W sumie łupem rabusiów padło 1000 złotych i telefon komórkowy.

policja3

– Do zdarzenia doszło 26 stycznia po godz. 1.00 w nocy w jednym z mieszkań w Jaworzynie Śląskiej. – Sprawcy wcześniej wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol. Po jakimś czasie wrócili do mieszkania pokrzywdzonego. Przewrócili mężczyznę na podłogę, a następnie użyli wobec niego siły fizycznej, po czym ukradli telefon komórkowy  i pieniądze w kwocie 1000 zł. 31-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko poinformował policję o zdarzeniu i dobrze opisał sprawców. Dzięki temu niedługo po rozboju podejrzani zostali zatrzymani przez policyjny patrol. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon komórkowy i znaczną część pieniędzy – relacjonuje podkom. Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

25- latek i 27-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzut rozboju, złożyli wyjaśnienia. Wobec mężczyzn zastosowane zostały dozory policyjne. Teraz za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem, grozić im może 12 lat pozbawienia wolności.

 

28 stycznia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *