Wnętrza dawnego Pałacu Cystersów odkryte!

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa zorganizowano w dniach 9-10 i 16-17 pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. W tym roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy również włączyła się to wydarzenie. 

Program świdnickiej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa był bardzo bogaty. Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy przygotowała całkiem nową atrakcję: cykl spacerów po zabytkowym Pałacu Opatów Cysterskich.

Spacery odbyły się 16 września i zwieńczone zostały wizytą w  „Opatroom’ie”, zlokalizowanym w bibliotecznych podziemiach. Zabawa oparta na zasadach popularnych w ostatnim czasie escape roomów, polegała na rozwiązywaniu różnego rodzaju zagadek związanych z historią budynku, by ostatecznie wydostać się z pomieszczenia. Budynek ma blisko 300 lat, ale to dla uczestników czas był największym wrogiem, ponieważ na wyjście z pokoju organizatorzy przewidzieli ściśle określony czas – max. 50 minut. Grupy zmierzyły się z czasem! Poznały historię budynku, w którym mieści się świdnicka biblioteka, podjęły wyzwanie i opuściły „Opatroom”!

a oto czasy:
Grupa 1 – 30 minut
Grupa 2 – 37 minut
Grupa 3 – 49 minut
Grupa 4 – 37 minut
Grupa 5 – 18 minut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *