Świętowała stulatka

stulatka1

stulatka1W czwartek 19 marca setne urodziny świętowała świdniczanka Pani Łucja Mielcarek. Życzenia wszelkiej pomyślności i wielu lat w zdrowiu złożyli jubilatce zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski oraz dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Wiesław Pietrzyk.

 

W czwartek 19 marca setne urodziny świętowała świdniczanka Pani Łucja Mielcarek. Życzenia wszelkiej pomyślności i wielu lat w zdrowiu złożyli jubilatce zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski oraz dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Wiesław Pietrzyk.

Szacowna jubilatka urodziła się 19 marca 1915 roku w miejscowości Mamlicz w województwie kujawsko-pomorskim. W Świdnicy mieszka od czerwca 1949 roku.
Z wykształcenia jest krawcową. Pracowała w spółdzielni dziewiarskiej, a także w Świdnickich Zakładach Artykułów Technicznych. stulatka1

Obecnie panią Łucją troskliwie opiekuje się najmłodsza z trzech córek – Irena. Siostry zgodnie przyznają, że sekretem na długowieczność ich mamy była praca, którą kontynuowała również na emeryturze. Stulatka jest babcią 5 wnucząt, prababcią 3 prawnucząt i doczekała się jednej praprawnuczki.

Pani Łucja Mielcarek otrzymała listy gratulacyjne od Premiera RP, Wojewody Dolnośląskiego, prezydent Świdnicy Beaty Moskal – Słaniewskiej oraz przewodniczącego rady miejskiej Jana Dzięcielskiego.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *