Warto być eko (FOTO)

Jakie są główne zanieczyszczenia powietrza? Czym jest SMOG typu London, a czym jest rekultywacja? To tylko jedne z 25 zadanych pytań podczas Konkursu Ekologicznego pn. „W gminie Świdnica maluch i młody dba o czystość powietrza”.

Aż 18 osób wzięło udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym, który został podzielony na 2 etapy. Pierwszy składał się z testu wiedzy, który był skierowany do uczniów z klas VII. Drugi etap to konkurs plastyczny w którym udział brali uczniowie klas IV – VI.

W gminie Świdnica kształtowanie świadomości środowiskowej prowadzimy już od przedszkola. Przyroda i otaczające nas środowisko są wielkim potencjałem wychowawczym kształtującym intelekt i psychikę dziecka, ale też i dorosłego człowieka. Natura aktywizuje umysł i zachęca do działania, czego efektem była wiedza uczniów biorących udział w tegorocznym konkursie ekologicznym – podkreśla wójt Teresa Mazurek. Bardzo cieszymy się, że dobre praktyki i nawyki z którymi nasi uczniowie stykają się w szkołach i podczas konkursów, przenoszą na swoje miejsce zamieszkania i do swoich rodzin.

Wśród uczestników testu wyłoniono 3 najlepszych, dla których trudne pytania z zakresu ekologii nie stanowiły dużego problemu.

1 miejsce: Maria Kajewska SP Mokrzeszów
2 miejsce: Julia Ogrodnik SP Witoszów Dolny
3 miejsce: Angelika Ślęzak SP Grodziszcze

Konkurs plastyczny został nagrodzony 3 miejscami oraz aż dwoma wyróżnieniami:
1 miejsce: Magdalena Morawska SP Lutomia Dolna
2 miejsce: Paweł Sałapatek SP Lutomia Dolna
3 miejsce: Martyna Boguszewska SP Witoszów Dolny

Wyróżnienia:
– Martyna Towarnicka SP Lutomia Dolna
– Karolina Kozieł SP Lutomia Dolna

Oni już wygrali bo są EKO, a Ty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *