Warsztaty fotograficzne podczas Festiwalu Mąki

Na sobotę, 3 września zaplanowano warsztaty fotografii produktowej, które będą miały miejsce w ramach I Festiwalu Mąki w Siedlimowicach.

warsztatyfotograficzne

Zajęcia poprowadzi Marcin Trzpiot, fotograf, absolwent studiów pedagogicznych w Legnicy i Szkoły Fotograficznej „AFA” we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia fotograficznego Nowinart oraz Grupy fotograficznej Polish Obscura. Specjalizuje się w fotografii tradycyjnej oraz polaroidowej.

– Celem warsztatów jest opanowanie techniki fotografowania przedmiotu niezależnie od jego rodzaju, powierzchni czy wielkości. Uczestnicy dowiedzą się, co jest niezbędne do fotografii produktowej i w jaki sposób stworzyć domowe studio fotograficzne – mówi Marcin Trzpiot.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 13:00 i potrwają około dwóch godzin. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy wysyłać do piątku na adres zastepca@centrum.zarow.pl, decyduje kolejność zgłoszeń.

***

Warsztaty kulinarne, ceramiczne, fotograficzne, spotkanie z dietetykiem, konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, promocyjne zwiedzanie młyna to tylko niektóre atrakcje zbliżającego się I Festiwalu Mąki w Siedlimowicach.

Już w sobotę, 3 września w młynie w Siedlimowicach wielkie święto mąki. Najważniejszym punktem święta będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”. Fundatorem nagród w konkursie „Chlebowzięci” jest piekarnia Pasol-Paco. Regulamin dostępny jest na stronie www.centrum.zarow.pl.

Kolejnym ważnym punktem tego dnia będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, które poprowadzi Jakub Łukaszonek, finalista polskiej edycji kulinarnego Show MasterChef, bloger kulinarny prowadzący stronę www.kuchniakuby.pl, pasjonat gotowania, samouk i marzyciel. Kuba poprowadzi dla wszystkich gości kulinarne warsztaty. Co przygotuje jest jeszcze tajemnicą, ale na pewno głównym składnikiem będzie siedlimowicka mąka.

Z kolei warsztaty garncarskie poprowadzi Magdalena Siennicka z Szamotni – pracowni ceramiki artystycznej. Atrakcją festiwalu będzie również spotkanie z dietetykiem, Agnieszką Podgórską.

Ponadto na festiwalowych gości będą czekały specjały przygotowane przez Kraszowicką Zagrodę, Kooperatywę 124, Winnicę Świdnicką, Piekarnię Pasol – Paco, Rancho Namlikowo, czy Browar Rebelia. Oczywiście nie zabraknie doskonałej mąki z siedlimowickiego młyna. A na koniec zapraszamy na spektakl w wykonaniu Teatru Bezdomnego.

I Festiwal Mąki, 3 września, godzina 12:00 – 18:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *