Wałbrzyska i Sikorskiego otwarte [FOTO]

Po wielu miesiącach ulica Sikorskiego jest już całkowicie dostępna dla ruchu kołowego i pieszych. Na finiszu są też prace przy ul. Wałbrzyskiej. Przejezdne jest rondo i trzy ulice do niego włączone. Tak prezentuje się efekt prac.

sikorskiego (5)

16 grudnia dopuszczone do ruchu rondo przy ul. Wałbrzyskiej. Do czasu zakończenia robót mostowych na potoku Witoszówka zamknięty pozostanie jeszcze odcinek ulicy od ronda w kierunku Wałbrzycha.

Zakres prac przebudowy skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Polnej Drogi obejmował: rozbiórkę i budowę nowego mostu, a także budowę: ronda, chodnika o nawierzchni z kostki betonowej, ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę: sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i sieci teletechnicznej, remont nawierzchni jezdni oraz budowę i przebudowę oświetlenia.

Koszt inwestycji to 4 mln 154 tys. 693,87 zł, w tym udział  Województwa Dolnośląskiego – 2 mln 650 tys. zł.

17 grudnia na ulicy Sikorskiego powrócił ruch dwukierunkowy.

Zakres prac na tym odcinku drogi obejmował: przebudowę ul. Gen. Władysława Sikorskiego w  granicach administracyjnych miasta Świdnicy wraz ze skrzyżowaniami ulic bocznych, pętlą autobusową, przepustem nad Potokiem Jabłoniec (etap I) oraz kontynuację jej przebiegu na terenie Gminy Świdnica wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Nad Potokiem (etap II).

Łączny koszt zadania wyniósł 4 mln 342 tys. 762,10 zł, w tym: dotacja z budżetu państwa na realizację projektu – 2 mln 68 tys. 72,60 zł, środki własne Gminy Miasto Świdnica – 1 mln 641 tys. 72 zł, wkład finansowy Gminy Świdnica – 333 tys. 617,50 zł, dotacja celowa z Województwa Dolnośląskiego – 300 tys. zł.

Na ul. Sikorskiego od 17 grudnia, a na ul. Wałbrzyskiej od 16 grudnia przywrócony został także ruch autobusów. Kursować będą one według rozkładów jazdy obowiązujących przed remontami i wrócą na swoje stałe trasy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *