Wałbrzych powalczy o zwycięstwo w Dakarze!

laskawiec_zespol

laskawiec_zespolPrzykładamy się do zapowiadanego sukcesu Łukasza Łaskawca w Rajdzie Dakar 2013. To najwyżej rozstawiony Polak na liście zawodów. Członkiem jego ekipy jest wałbrzyszanin Stanisław Radwański. On odpowiada za przygotowanie quada Yamaha Raptor 700R.

Przykładamy się do zapowiadanego sukcesu Łukasza Łaskawca w Rajdzie Dakar 2013. To najwyżej rozstawiony Polak na liście zawodów. Członkiem jego ekipy jest wałbrzyszanin Stanisław Radwański. On odpowiada za przygotowanie quada Yamaha Raptor 700R.laskawiec_zespol
Łukasz Łaskawiec, 22-letni quadowiec otrzymał 3 pozycję na liście quadów w nadchodzącym Rajdzie Dakar. Lokuje go to w gronie ścisłych faworytów. Za przygotowanie jego quada Yamaha Raptor 700R odpowiada Stanisław Radwański z Wałbrzycha, autoryzowany dealer japońskiej marki. Tym samym firma Yamaha Motorrad znalazła się w elitarnym gronie sponsorów zespołu Łaskawiec Rally Team. I to właśnie u nas odbyły się testy pojazdu przed Dakarem 2013.

-Święta to ostatni czas jaki spędzimy z rodzinami. Zaraz potem wyruszamy do Peru. Wylatujemy dokładnie w Sylwestra, zatem Nowy Rok będziemy świętować już w Limie. Tam czeka nas kilka dni aklimatyzacji i 5 stycznia rozpocznie się dla nas morderczy wyścig, w którym zawieść nie mogą ani sprzęt ani ludzie – mówi nam Stachu Radwański, który w ubiegłym tygodniu w Warszawie uczestniczył w oficjalnej prezentacji teamu Łaskawca.

Na Dakar jego zespół przygotował Yamahę Raptora 700R. Ważący 240 kg quad dysponuje mocą 50 KM i zbiornikami paliwa o łącznej pojemności 47 litrów. -Yamaha Raptor 700 to najchętniej wykorzystywany quad w rajdach długodystansowych ze względu na swoją lekką konstrukcję, niezawodność i wytrzymałość w ekstremalnym użytkowaniu – tłumaczy Radwański. – Na potrzeby Dakaru quad Łukasza został poddany niezbędnym modyfikacjom. Zmiany objęły zawieszenie oraz koła, modyfikację układów chłodzenia i wydechowego oraz instalację dodatkowych zbiorników i urządzeń nawigacyjnych – opowiada wałbrzyszanin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *