W podwodnej krainie czas inaczej płynie…

Eksperymenty i zabawy z wodą, podwodne labirynty, gry zręcznościowe, a także tor przeszkód – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na gości w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

7 lutego społeczność szkolna zorganizowała Drzwi Otwarte pod hasłem „Podwodny świat”.

Na gości czekały eksperymenty i zabawy z wodą, podwodne labirynty, gry zręcznościowe i zwinnościowy tor przeszkód. Lubiący technologię komputerową mogli sprawdzić swoje umiejętności w trakcie zajęć informatycznych i sprawdzić w działaniu możliwości tablic multimedialnych. Nie zabrakło gier logicznych dla lubiących zagadki. Każdy miał okazję zabawić się plastyką i wyczarować swój podwodny świat. Można było też spróbować swoich sił aktorskich na zajęciach teatralnych.

Na głodne brzuszki czekały w kawiarence nie owoce morza, ale pyszne ciasta upieczone przez mamy uczniów oraz smakołyki z grilla.

Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele wyczerpująco odpowiadali na pytania rodziców, dotyczące bazy dydaktycznej oraz oferty edukacyjnej szkoły. Chętni rodzice mogli skorzystać z porad szkolnego logopedy, pedagoga i psychologa.

Śnieżna i mroźna pogoda nie przeszkodziła gościom w dotarciu do szkoły, bardzo dobrze bawili się w trakcie jej zwiedzania. Na zakończenie swojej wędrówki dzieci podliczały ilość zdobytych na kartach startowych pieczątek- punktów i wymieniały je na prezent- niespodziankę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *