W OZPN Wałbrzych po staremu

Wiceprezes Polonii-Stali Świdnica Dariusz Stachurski został ponownie wybrany  prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Podsumowanie czteroletniej kadencji zarządu i wybory nowych władz odbyły się w sobotę 12 marca.

stachurski
Stachurski stoi na czele OZPN Wałbrzych od 2012 roiku, gdy zastąpił na stanowisku prezesa Jana Studzieńskiego. Walka o kolejną kadencję zapowiadała się bardzo ciekawie, bo w szranki stanęło jeszcze dwóch kandydatów: związany z Lechią Dzierżoniów Łukasz Bienias i popierany przez środowisko sędziowskie Andrzej Kaczmarek z Kłodzka. Przedwyborcza kampania była ostra. Bienias i Kaczmarek krytykowali Stachurskiego za jego dotychczasowe działania.
W pierwszej turze głosy delegatów były mocno podzielone. Stachurski otrzymał 53 głosy, Kaczmarek 43, a Bienias – 41. Konieczna była druga tura. W niej świdniczanin zebrał aż 92 głosy, przy 43 na Kaczmarka.
Zaskakujące, biorąc pod uwagę gorącą kampanię wyborczą, scedowanie przez Bieniasa głosów swoich zwolenników na Stachurskiego, okazało się mieć swoją cenę, bo działacz z Dzierżoniowa został jednym z zastępców prezesa OZPN-u. W skład nowego zarządu weszli ponadto:  Łukasz Czajkowski (wiceprezes), Jan Mularczyk (wiceprezes) oraz: Włodzimierz Bortnik, Ryszard Wiktor, Andrzej Somala, Paweł Sibik, Józef Mierzwiński, Mariusz Tylak i Jarosław Rudnicki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *