Ukradł rower. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

aresztowany

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzież z włamaniem do mieszkania. Łupem złodzieja padł m.in. rower, który policjanci już odzyskali. Zatrzymany przyznał się do popełnienia tego czynu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

aresztowany

Przed kilkoma dniami miała miejsce kradzież z włamaniem do mieszkania w centrum Świdnicy. Sprawca wykorzystując nieobecność domowników, po wyłamaniu drzwi wejściowych wszedł do środka i dokonał kradzieży roweru oraz żeliwnych elementów pieca.

Pracujący nad tą sprawą „kryminalni” ze Świdnicy, wytypowali i zatrzymali wczoraj podejrzewanego o ten czyn mężczyznę, którym okazał się 42-letni świdniczanin.

Wymieniony usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia powyższego przestępstwa. Wyjaśnił, iż żeliwne elementy sprzedał, a uzyskane pieniądze przeznaczył na alkohol. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali natomiast skradziony rower.

Za swój czyn mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Przypomnijmy, iż kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło KPP Ś-ca, foto archiwum redakcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *