Advertisement
Na sygnale, Polecamy

Ukarana za nadmierną prędkość

105 km/h – z taką prędkością w terenie zabudowanym jechała 45-letnia kobieta. Poza mandatem i punktami karnymi straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

gliny patrol

fot. ilustracyjne

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w czasie codziennej służby przeprowadzają szereg kontroli drogowych w związku z przekroczeniem prędkości. Jak pokazują statystyki, bardzo często właśnie nadmierna prędkość staję się przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych – mówi st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, potwierdza to kolejny przypadek odebrania prawo jazdy 45-letniej kierującej, mieszkance Dzierżoniowa, która w obszarze zabudowanym, na terenie gminy Świdnica, jechała o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Kobieta jechała z prędkością aż 105 km/h.

Nieodpowiedzialna kierująca otrzymała mandat karny i 10 punktów karnych oraz co chyba najbardziej dotkliwe, straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja przypomina:

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

18 października 2018

3 komentarze To “Ukarana za nadmierną prędkość”

  1. megan pisze:

    Pani Basia na ból głowy stosuje etopiryne, a ja na polskie drogi bez yanosika nie wyjezdzam

  2. megan pisze:

    Pani Basia na ból głowy stosuje etopiryne, a ja na polskie drogi bez yanosika nie wyjezdzam

  3. Miecznik pisze:

    Teren zabudowany tylko nie ma domów a są policjanci!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *