Uczcili Święto Niepodległości

 

Aby uczcić Święto Niepodległości z należytym szacunkiem, dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy włożyły w przygotowania wiele pracy, wysiłku i … serca. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne na wystawę o Polsce, które zawisły w holu placówki.

Dzieci niepodległość

W poszczególnych grupach dzieci uczyły się (lub poszerzały wiadomości) o symbolach narodowych naszego kraju, ważniejszych miastach, rzekach, regionach. Słuchały legend polskich. A w najstarszej grupie mali patrioci uczyli się historii ojczystej  słuchając fragmentów książki S. Marciniaka i M. Szyszko pt.: „Historia Polski dla Piotrka”. – Wprawdzie trudno im było zrozumieć, że kiedyś nie było Polski na mapie, i że inne nacje gnębiły naszych rodaków. Jednak świadomość tej karty historii pozwoliła im z zaangażowaniem uczyć się ról, piosenek o Polsce, pieśni patriotycznych i tańców. Przyjmując odpowiednią postawę i z należytą powagą nauczyły się wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego – relacjonują nauczyciele.

Starszaki z grupy IV wiele dni przygotowywały się do występu z okazji Święta Niepodległości, by w końcu 8 listopada dać przykład miłości do ojczyzny młodszym koleżankom i kolegom, a 9 listopada – swoim rodzinom. Wykonany przez nich montaż słowno – muzyczny, przeplatany tańcami, wzruszył rodziców (niektórych nawet do łez) i uświadomił wszystkim, że kraj, w którym żyjemy jest ogromną wartością.  Doskonałą puentą występu był tekst piosenki „Jestem Polakiem”:

…Jesteśmy Polką i Polakiem,

Dziewczynką fajną i chłopakiem

Kochamy Polskę z całych sił

Chcemy byś również kochał ja i Ty, i Ty …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *