U babuni i dziadunia (FOTO)

bolko 04

bolko 04Babcie i dziadkowie ze Świdnicy mieli okazję wspólnego świętowania. Już po raz szesnasty z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się „Biesiada u Babuni i Dziadunia”. Blisko stu seniorów rozmawiało i bawiło się w gościnnych progach klubu „Bolko”.

Babcie i dziadkowie ze Świdnicy mieli okazję wspólnego świętowania. Już po raz szesnasty z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się „Biesiada u Babuni i Dziadunia”. Blisko stu seniorów rozmawiało i bawiło się w gościnnych progach klubu „Bolko”. bolko 04

Biesiada odbyła się w środowe popołudnie. Z zaproszenia pomysłodawców przedsięwzięcia skorzystali seniorzy i podopieczni z Domu Dziennego Pobytu „Przystań”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Świdnickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Przybyło około 110 osób, dla których w ramach wolontariatu wspólnie z młodzieżą naszych szkół przygotowaliśmy atrakcyjny program – mówi Maria Magdalena Kwinto, nauczycielka z ZSP, odpowiedzialna za organizację biesiady.

Był występ zespołu „Krąg” Marii i Wojciecha Skiślewiczów, przedstawienie przygotowane przez seniorów z Domu Dziennego Pobytu i słodki poczęstunek. Największą atrakcją był jednak czas na zabawę przy muzyce – mówi Anna Pitura, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (dawny „Medyk”).

Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń dla babć i dziadków., do których i nasza redakcja się przyłącza.

Przedsięwzięciu patronowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

 

(erzet), foto Wiktor Bąkiewicz

 

{gallery}galerie/150204bolko{/gallery}

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *