Tygrysy i ich sekretne życie na bis
Pływali już w oparach absurdu, romansowali i palili papierosy, zamieniali się rolami, a teraz pokazali pazur. Aktorzy amatorzy ze świdnickiej „Alchemii teatralnej” powracają i w ostatni dzień ferii zimowych jeszcze raz zaprezentują swój najnowszy spektakl „Sekretne życie tygrysów łazienkowych”. Kto nie widział, ma ostatnią szansę. Duża dawka śmiechu gwarantowana!
Premiera spektaklu „Sekretne życie tygrysów łazienkowych” odbyła się 10 grudnia ubiegłego roku w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. 15 znanych świdniczan wcieliło się w komediowe role i jak zawsze przywdziało zabawne stroje.
Alchemicy teatralni pokazali farsę Sławomira Mrożka pt. „Męczeństwo Piotra Oheya”. Jak czytamy w scenariuszu, uznali, że tekst dramaturga jest nośny i ponadczasowy, choć ma już prawie 60 lat. W to uwierzyli widzowie, którzy na premierę kupili bilety z dużym wyprzedzeniem sprawiając, że rozeszły się one błyskawicznie i nie było wolnych miejsc. – Żyjemy w czasach, gdy wszystko jest na sprzedaż, gdy w tok show opowiada się najintymniejsze historie, a kamery podglądają nas całą dobę nieomal wszędzie. Nic więc dziwnego, że rodziny wykreowane w spektaklu na motywach tekstu mistrza groteski obnażą przed nami paradoksy życia familijnego, ale i społecznego, w którym piętrzą się absurdy, a końca ich jakby nie widać – tłumaczą alchemicy.
Specjalnie dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu, wyznaczono dodatkowe terminy. Można było się wybrać albo w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy albo teraz, na zakończenie ferii.
Grupa wystawia swoje spektakle już od 8 lat i co roku przyciąga tłumy.
Spektakl odbędzie się w niedzielę, 26 lutego o godzinie 18.00 w sali teatralnej ŚOK. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w Informacji Turystycznej w Świdnicy.
W spektaklu występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Angelika Jaśkiewicz, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Jacek Iwancz, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch oraz w specjalnym udziale ks. Roman Tomaszczuk.
Dramaturgia i reżyseria: Juliusz Chrząstowski, Andrzej Błażewicz
Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
Scenografia: Robert Kukla