Trzy podia dla świdnickich akrobatów!

Już po raz dwudziesty pierwszy Świdnica gościła uczestników Międzynarodowego Turnieju w Akrobatyce Sportowej  im. Henryka Chmielewskiego. W ostatni weekend kwietnia w hali na osiedlu Zawiszów swoje umiejętności demonstrowali sportowcy z siedemnastu klubów z Polski, Czech i Niemiec.


Dobrze spisała się ekipa gospodarzy z MKS Polonia Świdnica. Trenerzy Anna Kozieł i Piotr Pas wystawili do walki kilka zespołów, trzy zameldowały się na podium. Czwórka męska 12-18 lat w składzie Jan Socha, Szymon Pas, Miłosz Kołodziej, Szymon Wolano zajęła drugie miejsce. Również na drugim stopniu podium rywalizację zakończyła dwójka męska (12-18 lat) Jan Socha i Szymon Bentkowski. Śladem kolegów poszły Roksana Niedziałkowska, Karolina Kozieł i Amelia Cieślak – drugie w trójkach kobiet 13-19 lat.
Poza podium, ale z cennym doświadczeniem zakończyły zawody: Marika Pietras z Zuzanną Cieślak oraz Hanna Czoch i Anna Kulig – odpowiednio czwarte i siódme w kategorii żeńskich dwójek klasy youth.
Turniej Wiosny od wielu lat poświęcony jest pamięci Henryka Chmielewskiego. To legendarny trener świdnickich akrobatów, jeden z założycieli sekcji w pierwszych powojennych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *