Sześć ofiar katastrofy budowlanej – zdjęcia z akcji ratunkowej

Dramatyczny bilans katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Sześć osób nie żyje. Wśród nich dwoje dzieci, trzech mężczyzn i jedna kobieta. Strażacy uratowali dotąd cztery osoby, które trafiły do szpitali. 

Niestety przed chwilą, na konferencji prasowej, prokurator Marek Rusin potwierdził, że w dzisiejszej katastrofie budowlanej w Świebodzicach zginęły trzy osoby. Z informacji przekazanych przez służby wynika, że pod gruzami mogą znajdować się jeszcze cztery osoby. Na miejscu wciąż pracują strażacy. Do poszukiwań zaangażowano specjalistyczne psy. Nikt oficjalnie nie potwierdza, że przyczyną katastrofy mógł być wybuch gazu. Informacje te podawano nieoficjalnie w chwilę po zdarzeniu. Przypomnijmy: około godziny 9.00 w Świebodzicach zawaliła się dwukondygnacyjna kamienica. Świadkowie mówili, że słyszeli wybuch. Trzy osoby same wydostały się na zewnątrz. Jedną wyciągnęli strażacy. Wszystkie przewiezione zostały do szpitala. Jedna jest w ciężkim stanie. W budynku miało znajdować się 15 osób. Niestety strażacy znaleźli również pod gruzami trzy ciała: dwóch dziewczynek i jednej osoby dorosłej. Poszukiwane są jeszcze cztery osoby. Poniżej kolejne zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Aktualizacja godz. 17.20: Z gruzów wydobyto kobietę, piątą ofiarę katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Cały czas poszukiwana jest jeszcze jedna osoba.

Aktualizacja godz. 21.50: Ratownicy znaleźli kolejną osobę. Niestety nie dawała oznak życia.

Po godz. 21 na miejsce przybyła premier Szydło.

Więcej w poniedziałkowym papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

fot. redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *