Advertisement
Gmina Świdnica

Trzecie gminne przedszkole na finiszu

Już tylko tygodnie pozostały do uroczystego otwarcia trzeciego, gminnego przedszkola. Tym razem w Bystrzycy Dolnej. Obecnie na terenie budynku trwają prace wykończeniowe. Parter budynku zostanie całkowicie dostosowany pod względem bezpieczeństwa i potrzeb, dla najmłodszych mieszkańców gminy. Po zakończeniu inwestycji już od września br. znajdą tam swoje miejsca trzy oddziały przedszkolne.

Na wyższych kondygnacjach budynku zlokalizowane będą pomieszczenia administracyjno biurowe i przestrzeń ekspozycyjna, przeznaczona na prezentacje dorobku kulturowego poszczególnych sołectw z terenu naszej Gminy. Na zapleczu budynku zorganizowany zostanie zakątek malucha z niewielkim, lecz dobrze wyposażonym i bezpiecznym placem zabaw, zaś przed budynkiem powstaje parking.

Planowany czas pracy przedszkola od godz. 6.00 do 16.30 umożliwi korzystanie z jego usług rodzicom pracującym, którzy dotychczas korzystali z opieki przedszkolnej poza terenem gminy lub z 5-godzinnej opieki oddziału przedszkolnego w SP Bystrzyca Górna. Trzyoddziałowe przedszkole zapewni miejsca dla 64 dzieci w wieku 3-6 lat.

4 sierpnia 2018

2 komentarze To “Trzecie gminne przedszkole na finiszu”

 1. DAMIAN pisze:

  NORMALNIE MASKARA ZLIKWIDOWAĆ SZKOŁE ŻEBY POWSTAŁY WODOCIĄGI POTEM TAM BYŁO PRZECZKOLE NORMALNIE MASAKRA CHCIAŁBYM ŻEBY ZNOWU BYŁA TAM SZKOŁA ZAWODOWA I PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY I USZYLI W NIEJ CI CAMI NAUCZYCIELE

 2. Mieszkaniec Bystrzycy pisze:

  Damian – Szkołę zlikwidowano wiele lat temu. Budynek przez wiele lat stał pusty. Na szczęscie Gmina odkupiła budynek znalazła sposób na zagospodarowanie budynku i chwała im za to.
  Dodatkowo okoliczni mieszkańcy się cieszą bo powstał chodnik, teraz parkingi i okolica zaczyna wyglądać bardzo ładnie.
  PS.
  Nie pisz dużymi literami bo to jest nieładnie i źle świadczy o Tobie.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *