Tradycje Stołu Wielkanocnego pod naszym patronatem

stoly 21

65 prezentacji na dwóch halach wystawienniczych, reprezentacje 11 gmin z całego Dolnego Śląska, partnerskie miasta i gminy z Polski, Czech i Niemiec, szkoły z terenu powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego, koła gospodyń wiejskich, rękodzielnicy, zespoły ludowe, stowarzyszenia, sołectwa i certyfikowane produkty lokalne. Tak zapowiada się wyjątkowa, trzynasta edycja Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach, impreza pod patronatem „Wiadomości Świdnickich”.

stoly 21

Niezmienny jest również termin – od trzynastu lat impreza odbywa się w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada na 9 kwietnia. Zapraszamy w godzinach 14.00-18.00.

– Cieszę się, że grono przyjaciół Gminy Marcinowice ciągle rośnie. Nasza impreza to szczególny czas, podczas którego powracamy do tradycyjnych smaków, ale i odkrywamy nowe pomysły na świąteczną kuchnię – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Podobnie jak w roku ubiegłym impreza została podzielona na dwie części – Prezentacje Stołów Wielkanocnych w hali głównej i Kiermasz Produktu Wielkanocnego w hali nr 2 oraz w holu.

– Lista zgłoszeń została zamknięta już w połowie marca, a zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu ogromne – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. – Prócz pysznych potraw każdy odwiedzający będzie miał możliwość zaopatrzenia się w lokalne, zdrowe i wyjątkowe produkty. Na stoiskach znajdziecie Państwo wielkanocne pierniki, miody, wędliny, świeżo tłoczone soki, słodycze, dekoracje wielkanocne, kwiaty, a nawet strusie jaja – dodaje dyrektor GOK-u.

Szczegóły dotyczące wystawców i dojazdu znajdują się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

Tegoroczną edycję będzie można śledzić na żywo w Internecie. Transmisja dostępna będzie na fanpage Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach –

www.facebook.com/gokmarcinowice

Organizatorami imprezy są Gmina Marcinowice, Powiat Świdnicki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *