Tenisowe miksty zagrały dla Wiesia Kułakowskiego (FOTO)

Duch patrona turnieju czuwał nad pogodą. Mimo obfitych opadów deszczu w noc poprzedzającą imprezę udało się przeprowadzić bez komplikacji 4. Turniej Tenisowy Mikstów Pamięci Wiesia Kułakowskiego. Wystartowało dziesięć par.

Zawody rozegrano w niedzielę, 3 września na kortach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Regulamin turnieju zakładał, że skład miksta będzie wyłaniany drogą losową tak, żeby małżonkowie grali w innych parach. Po dobraniu drużyn rozpoczęły się mecze rozgrywane systemem brazylijskim, każdy do dwóch wygranych setów. Każdy z mikstów miał do zagrania przynajmniej cztery mecze ustalające kolejność w zawodach. Wiele spotkań było bardzo zaciętych, a niektóre kończyły się tzw super tie-breakiem po remisie 1-1 w setach. Faworytów do podium trudno było ustalić od samego początku imprezy a i tak przewodnią myślą tego turnieju była zasada dobrej zabawy. Finał, który skończył się właśnie super-tiebreakiem wart był oglądania. Para Barbara Bobińska i Andrzej Pawłowski dosyć gładko wygrali pierwszego seta 6-2 i wydawało się, że w drugim będzie podobnie. Jednakże ich rywale, Lidia Ek i Dariusz Sztuka, wyciągnęli wnioski z przegranej i kolejna partia padła ich łupem 6-4. O pierwszym miejscu w turnieju miał zadecydować grany do 10 punktów tie-break. Tutaj znów lepsi okazali się Bobińska/Pawłowski, którzy wygrali 10-2. Część sportowa kończyła się tuż prze godz. 19.00.

Oficjalne otwarcie turnieju odbyło się o godz. 11.00. Wśród oficjalnych gości nie zabrakło żony Wiesia, pani Haliny Kułakowskiej wraz z synem i wnukami. Kilka słów wspomnień wygłosił wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa. A przy asyście gospodarza obiektu dyrektora ŚOSIR Jerzego Żądło otwarcia imprezy dokonał wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski. Organizatorem imprezy tradycyjnie był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub. Fundatorami nagród dla wszystkich uczestników w tym roku byli Urząd Miasta Świdnica, Powiat Świdnicki, Fundacja Łączy nas football, Firma Jako i Firma Sellgro.pl. Każdy z zawodników na koniec oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymał nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Wyróżniono też seniorów imprezy: Elę i Jacka Orzechowskich. Osobno Firma zegarmistrzowska państwa Baziaków wręczyła upominki m.in. dla odkrycia sezonu, grającej fair play. Całość imprezy we wspaniałych humorach zwieńczyło wspólne spotkanie przy grillu. Stroną organizacyjną turnieju zajmował się Waldemar Kurek, Stanisław Seweryn i Sebastian Kalemba.

Końcowa klasyfikacja:

  1. Barbara Bobińska, Andrzej Pawłowski
  2. Lidia Ek, Dariusz Sztuka
  3. Joanna Baziak, Jacek Orzechowski
  4. Aleksandra Rzepecka-Kuc, Mariusz Paździora
  5. Małgorzata Misiek, Krzysztof Waszkiewicz
  6. Elżbieta Orzechowska, Ireneusz Wiercigroch
  7. Katarzyna Kałat, Piotr Baziak
  8. Elżbieta Ulatowska-Waszkiewicz, Piotr Ek
  9. Edyta Pawłowska, Roman Kuc
  10. Violetta Stadnicka-Sztuka, Piotr Krzyżanowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *