Tanecznym krokiem o profilaktyce

– Dance Pink Breast! Zatańcz z nami i podziel się różową energią z innymi kobietami, które tego potrzebują! Tym wspaniałym gestem, wspólnym tańcem, łączymy się ze wszystkimi kobietami, które chorują na raka piersi –  mówią organizatorki wydarzenia, które odbędzie się już 21 października w naszym mieście. 

Czas nie jest przypadkowy, bo październik jest światowym miesiącem różowej wstążki i to właśnie teraz o profilaktyce raka piersi mówi się na całym świecie więcej niż zwykle. Wydarzeniu patronuje Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a współorganizuje Miasto Świdnica. Różowe usta, spódnica i do tego koszulka z napisem „bosko tańczę”. Taka oficjalna „stylówka” będzie obowiązywać podczas Dance, pink, breast  – energetycznego wydarzenia, jakie ma na celu promocję profilaktyki raka piersi.  21 października w Klubie Bolko przy Placu Grunwaldzkim 11 w Świdnicy o godz. 17.30 odbędzie się edukacyjne spotkanie tym razem jednak w nieco innej, bo tanecznej konwencji. Impreza jest kontynuacją Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si, który co roku od 5 lat odbywa się w Świdnicy. Tym razem jednak Marzena Michalec, inicjatorka wydarzeń, postanowiła zachęcić panie do wspólnego zatańczenia pod wodzą wspaniałych instruktorów zumby i danceholl.  Wśród nich między inny Ewa Zapolny, społeczniczka, organizatorka największego w regionie maratonu Zumba Love w Strzegomiu.  – Nasze wspólne tańczenie będzie wyrazem wsparcia, a energia, jaka się z niego wyzwoli, pójdzie w świat! Chcemy w ten sposób okazać naszą solidarność dla kobiet, które najbardziej tego potrzebują czyli takich, które obecnie chorują na raka piersi. Jest ich w Polsce co roku ok. 17 000, a ponad 5 000 z nich umiera – podkreśla Marzena z fundacji Kobieta w biegu.

W programie nie zabraknie także edukacji wprost od doświadczonej doktor Ewy Kilar, ordynator oddziału onkologii klinicznej i chemioterapii świdnickiego szpitala Latawiec. Pani doktor wytłumaczy w swoim wystąpieniu czy nasz styl życia ma związek z chorowaniem na raka. O swojej historii z rakiem piersi opowie także Kasia Boodie, która zachorowała będąc w ciąży. Trafiła pod opiekę fundacji RakandRoll, która wspiera kobiety chorujące na raka w ciąży, nazywając je Boskimi Matkami i otaczając opieką, także tą lekarską.  Dla pierwszych 60 zapisanych pań, czeka zestaw powitalny z kosmetykiem i wymowną koszulką z napisem „bosko tańczę” (szczegóły na stronie www.kobietawbiegu.pl).

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *