Tak świętowali nauczyciele z gminy Świdnica

7 dyrektorów i 11 nauczycieli odebrało dziś nagrody wójta gminy Świdnica z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Dziękując za codzienne, niezwykle trudne i pracochłonne kształtowanie umysłów i charakterów swoich wychowanków kierujemy do Państwa najserdeczniejsze życzenia. Niech Państwa wiedza i pasja spotykają się z szacunkiem uczniów i ich rodziców, a podejmowany trud niech będzie źródłem satysfakcji. Życzymy, aby wykonywanie tego pięknego zawodu dostarczało zadowolenia i społecznego uznania – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Tegoroczne gminne obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy.

Spotykamy się dziś z okazji Święta jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. To jest ten dzień, w którym możemy wyrazić wdzięczność i szacunek wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia. Zawód nauczyciela wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności jej przekazywania ale i wytrwałości w zmaganiu się z codziennymi problemami. To nie lada wysiłek. Uczniowie w dzisiejszych czasach bardziej pamiętają o swoich prawach niż obowiązkach. Priorytetem moich działań i działań Rady Gminy było, jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do kształcenia. To się dzieje! Modernizujemy i rozbudowujemy nasze placówki oświatowe. Już niebawem zakończymy budowę krytej pływalni przy centrum edukacyjnym w Witoszowie Dolnym, dzięki której zrealizujemy założony sobie cel, mianowicie, aby każde dziecko opuszczające gminne szkoły umiało pływać. Zdajemy sobie sprawę,  że edukacja młodego pokolenia stanowi  o wartości każdej lokalnej społeczności i jest nadzieją  na lepsze jutro. W tym szczególnym dniu proszę przyjąć serdeczne życzenia: cierpliwości, wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy. Gratuluję sukcesów oraz życzę zdrowia, zadowolenia optymizmu i pomyślności w życiu osobistym – podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

Życzenia nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom oświaty oprócz władz gminy, złożył osobiście Mariusz Kałwak – kierownik Oddziału Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Wałbrzychu Wszyscy zaproszenie goście mogli wysłuchać wykładu prof. Jacka Pyżalskiego pt.  „Jasna strona planety – na czym głównie koncentrujemy się w pracy z dziećmi i młodzieżą? Jak zmotywować niezmotywowanych – w stronę metodyki. Muzyczną niespodziankę przygotowały Rozśpiewane dzieciaki z Gminy Świdnica.

Lista nauczycieli, którzy otrzymali Nagrodę Wójta Gminy Świdnica

Lp. Imię i nazwisko         Placówka
1.       1 Agata Malik Dyrektor SP Bystrzyca Górna
2.       2 Zbigniew Janus Dyrektor SP w Grodziszczu
3.       3 Elżbieta Dolińska Dyrektor SP w Lutomi Dolnej
4.       4 Małgorzata Urbanek Dyrektor SP w Mokrzeszowie
5.       5 Krystyna Kwaśnik Dyrektor SP Witoszowie Dolnym
6.       6 Renata Piotrowska Dyrektor Przedszkole w Witoszowie Dolnym
7.       7 Sebastian Krzywda Dyrektor SSM w Lubachowie
8.       8 Adriana Burdek Przedszkole Pszenno
9.       9 Danuta Janiszewska Przedszkole Witoszów Dolny
10.    10 Małgorzata Frej SP w Bystrzycy Górnej
11.    11 Danuta Piątek SP w Lutomi Dolnej
12.    12 Piotr Pieczątkiewicz SP w Lutomi Dolnej
13.    13 Bogumiła Lerch SP Mokrzeszów
14.    14 Teresa Dubel SP w Pszennie
15.    15 Joanna Michalska SP w Witoszowie Dolnym
16.    16 Bogumiła Jas Gimnazjum w Lutomi Dolnej
17.    17 Monika Kornacka-Iwaniec Gimnazjum w Pszennie
18.    18 Agnieszka Malczewska Gimnazjum w Witoszowie Dolnym

 Łączna wartość przyznanych w tym roku nagród wyniosła 53 tys. zł.

Jest nam niezmiernie miło poinformować,  że w tym roku Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymały:

Ewa Wasilenia – Dyrektor Przedszkola Bajkowa Dolinka w Pszennie

Elżbieta Marcińska – Dyrektor Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej

Natomiast nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Tadeusz Szarwaryn  – Dyrektor SP im. Mikołaja Kopernika w Pszennie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *