Szlachetna Paczka z Witoszowa Dolnego

Od 2001 r. pomysłodawcy akcji SZLACHETNA PACZKA tworzą historię. Łączą biednych i bogatych. Uczą mądrze pomagać. Rozwijają ruch wolontariuszy. Do grona tych szlachetnych filantropów od kilku lat dołącza się społeczność Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej z Witoszowa Dolnego. W tym roku aż 24 paczki powędrowały do potrzebującej rodziny.

8 grudnia, jak co roku uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym wraz z rodzicami oraz wychowawcami włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Tym razem zebrane produkty zostaną przekazane 7-osobowej rodzinie z Boguszowa Gorc.

Mamy nadzieję, że zebrane przez nas produkty spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, odzież, obuwie oraz telewizor wraz z dodatkowymi upominkami umilą tegoroczne święta wybranej rodzinie – podkreślali uczestnicy tegorocznej akcji. Bardzo istotne jest dla kogo będzie ta paczka. Dopiero wtedy możemy tak naprawdę zacząć organizować potrzebne rzeczy dla rodziny. Tegoroczne wsparcie powędrowało do 7-osobowej rodziny, matki samotnie wychowującej 6 dzieci w wieku od 11 miesięcy do 23 lat. Zakres działań był wielki, a efekty przerosły oczekiwania – mówili opiekunowie wraz z wychowawcami.

Aby te święta były tak samo dobre jak u mnie w domu – mówiła jedna z dziewczynek podczas ozdabiania paczek. Kolejna szlachetna paczka powędrowała do potrzebującej rodziny. Tym razem w jej przygotowanie zaangażowana była społeczność Przedszkola z Witoszowa Dolnego.

Poprzez udział w takich akcjach nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest wzajemna pomoc. Nie zorganizowalibyśmy tego wszystkiego bez pomocy osób, które włączyły się w akcję. Nauczyciele, pracownicy, a w szczególności dzieci i ich rodzice. Bardzo im za to wszystko dziękuję – mówiła dyrektor przedszkola p. Renata Piotrowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *