Szare Wilki kontra rycerze wiosny!

Bardzo dobrze spisująca się w rundzie wiosennej Astra Nowa Sól będzie kolejnym przeciwnikiem walczącego o powrót do I ligi ŚKPR-u Świdnica. Mecz (sobota, 25 marca, godzina 17.00, hala Zawiszów) zapowiada się bardzo atrakcyjnie, a o aktualnym potencjale gości najlepiej świadczy fakt, że zaledwie dwa tygodnie temu wygrali w Koninie ze Startem, tym samym, który przed tygodniem sensacyjnie ograł lidera z Zielonej Góry!

Po rundzie jesiennej szczypiorniści z Nowej Soli mieli na koncie tylko cztery punkty i zamykali tabelę. Aktualnie wyprzedzają już dwie drużyny, a w ośmiu wiosennych meczach zdobyli aż osiem punktów! Oprócz wyjazdowego zwycięstwa ze Startem Konin (25:24) w ostatnich tygodniach Astra wygrała też w Swarzędzu, a przed własną publicznością pokonała Dziewiątkę Legnica i Tęczę Kościan. Jeśli dodamy do tego nieznaczne porażki z Zewem Świebodzin (22:25) czy Spartą Oborniki Wlkp (19:20) rysuje nam się obraz naprawdę groźnego przeciwnika, zasługującego na miano Rycerzy Wiosny. Ponadto warto pamiętać, że Astra wysoko zawiesiła poprzeczkę w pierwszym meczu z ŚKPR-em w tym sezonie. W Nowej Soli Szare Wilki wygrały 30:26.

 

Tyle o rywalach, a co o ŚKPR-ze? Przed tygodniem drużyna Grzegorza Garbacza sięgnęła po dwudzieste zwycięstwo w dwudziestym pierwszym meczu w tym sezonie. Triumf w Obornikach Wielkopolskich na pewno jeszcze bardziej podbudował morale graczy ŚKPR-u, bo osiągnięty został w niezwykłych okolicznościach. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem ŚKPR przegrywał ze Spartą 18:23, ale po piorunującym finiszu wygrał ostatecznie 25:24.

 

Meczowi z Astrą Nowa Sól będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: występy cheerleaderek oraz losowanie atrakcyjnych nagród: biletów do kina Cinema 3d, talonów konsumpcyjnych do Multipubu Biała Dama i pizzerii Przesiadka, upominków od Galerii Świdnickiej oraz vouchera na usługi z zakresu czyszczenia tapicerek firmy Abluo. Dodajmy, że ta ostatnia firma należy do naszego zawodnika, Kamila Rogaczewskiego.

 

 

CO: Mecz II ligi piłki ręcznej: ŚKPR Świdnica – Astra Nowa Sól

KIEDY: Sobota, 25.03.2017, godzina 17.00

GDZIE: hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1

BILETY: 5 zł – normalny, dzieci i młodzież co 18 lat – wstęp wolny

 

Kolejka 22, 2017-03-25/26, sobota/niedziela
IIM1/148 KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – SKS Orlik Brzeg
IIM1/149 LKS OSiR Komprachcice – UKS Lider Swarzędz
IIM1/150 MKS Zagłębie II Lubin S.A – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica
IIM1/151 SPR Bór Oborniki Śląskie – TS Zew Świebodzin
IIM1/152 MKS Żagiew Dzierżoniów – SKF KPR Sparta Oborniki
IIM1/153 ŚKPR Świdnica – MKST Astra Nowa Sól
IIM1/154 Tęcza Kościan – SSRiR Start Konin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *