Świdnicki Ośrodek Kultury z serią wrześniowych koncertów

5 zespołów weźmie udział w serii 3 koncertów, które odbędą się we wrześniu w sali teatralnej ŚOK. Usłyszymy rock, pop, country, blues i dark etno a wszystko w wykonaniu lokalnych muzyków.

Podczas pierwszego wydarzenia, które odbędzie się 12 września, na scenie ŚOK wystąpią reprezentanci Strzegomia: Ślad (country/blues) oraz Oya (rock’n’roll). Ci pierwsi należą do najaktywniejszych zespołów powiatu świdnickiego, który reprezentowali w tym roku m.in. na Pikniku Country w Mrągowie, gdzie zdobyli nagrodę w kategorii „piosenka drogi”. Muzyków drugiej grupy wielu słuchaczy kojarzy z zespołu Białe Drzewa, ale ze zmienioną nazwą i składem po raz pierwszy zaprezentują m.in. materiał z nadchodzącej ep’ki.

19 września w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych zobaczymy duet Berkanan (dark etno), który zapowiada udział gości. Muzycy znani z takich zespołów jak Tantua, Srednusha czy solowej działalności na polu muzyki ilustracyjnej, tworzą wspólnie oryginalne brzmienia łączące tradycyjne instrumenty i współczesną elektronikę. Ich zeszłoroczny koncert w Bolko publiczność wypełniła po brzegi i również teraz można spodziewać się dużego zainteresowania.

Na zakończenie wrześniowych koncertów spotkamy się z zespołami, których planowane wiosną występy nie doszły do skutku. Luna Park i FanKlub mają też wiele innych punktów wspólnych: grają pop/funk, za ich mikrofonami stoją wokalistki, zmieniały w tym roku basistów a nagrane przez nich w ramach „setki w teatrze” teledyski noszą tytuły „Miasto” i „Światła miasta” (Sprawdźcie tutaj: https://sok.com.pl/setka/). Spotkamy się z nimi w sobotę 26 września.

Wszystkie koncerty odbędą się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43) zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa, dostępnymi na stronie ŚOK. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów (po 10 zł) na stronie: https://bilety.sok.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *